Pojmani jeńcy o zbrodniach wojennych Rosji. „Pokażcie ten film Putinowi!” [WIDEO]

pojmani jeńcy

Pojmani jeńcy opowiedzieli o zbrodniach wojennych Rosji podczas inwazji na Ukrainę! W sieci pojawiło się nagranie, które opublikowała SBU – czyli Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Jak czytamy w RMF24.pl, na materiale pojawia się dwóch mężczyzn określanych jako żołnierze armii rosyjskiej, których schwytali Ukraińcy. Żołnierze wezwali Rosjan do tego, aby przejrzeli na oczy i nie wierzyli tamtejszej propagandzie. SBU napisało w sieci wprost – „Pokażcie ten film Putinowi!”. Nagranie oraz szczegóły w dalszej części tekstu.

Pojmani jeńcy o zbrodniach wojennych Rosji. „Pokażcie ten film Putinowi!” [WIDEO]

W sieci pojawiają się kolejne nagrania z rosyjskimi jeńcami wojennymi w roli głównej. Tym razem wszystko opublikowała SBU, a więc Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Na materiałach pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy według przekazów są żołnierzami armii rosyjskiej. Ukraińcom udało się ich schwytać. Portal RMF24.pl przytacza, co napisało o nich SBU:

Pojmani Rosjanie opowiadają o zbrodniach wojennych swojej armii, mordowaniu i rabowaniu ludności cywilnej. Wzywają swoich rodaków, aby nie wierzyli rosyjskiej propagandzie i nie szli na wojnę na Ukrainie.

Przekaz jest zatem jasny. Na Twitterze napisano także, że „jedna z najlepszych armii na świecie” (mowa o Rosjanach), ukrywa się w ukraińskich lasach i wsiach. Ponadto dodano, że „zdemoralizowani żołnierze rosyjscy wybierają opcję poddania się ukraińskiemu rolnikowi zamiast kontynuowania bezsensownej wojny z Ukrainą”. Materiały, które w sieci odbiły się szerokim echem, można zobaczyć poniżej. Pojawiło się tam również wymowne zdanie: „Pokażcie ten film Putinowi!”:

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA STWORZYŁA LISTĘ „NIEPRZYJAZNYCH PAŃSTW”, KTÓRĄ ZATWIERDZIŁ TAMTEJSZY RZĄD. CZY ZNALAZŁA SIĘ NA NIEJ POLSKA? JEST BARDZO DUŻO KRAJÓW…

Słowa jednego z przesłuchiwanych dają do myślenia

W sieci pojawił się jeszcze cytat słów jednego z przesłuchiwanych jeńców. Wszystko przytacza RMF24.pl. Pojmany miał powiedzieć wprost:

Za żadne pieniądze nie przyjeżdżajcie tutaj. Życie jest ważniejsze […] Trzeba żyć w pokoju.

Link do nagrania znajdziecie TUTAJ.

źródło: Twitter, RMF24.pl; zdjęcie: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.