Pogodowy armagedon w Polsce. Zacznie się już jutro, będzie ekstremalnie

poodowy armagedon w polsce

Pogodowy armagedon w Polsce. Wszystko ma zacząć się już jutro – będzie naprawdę ekstremalnie. Chodzi głównie o niewyobrażalnie wysokie temperatury, które zapanują w naszym kraju. Sytuacja jest naprawdę poważna. Od wtorku przynajmniej do soboty włącznie będzie bardzo upalnie. Temperatury osiągną blisko 40 stopni Celsjusza. Przy okazji mogą wystąpić burze i opady. Które rejony Polski są najbardziej narażone na ekstremalne upały? Gdzie będzie najgorzej?

Pogodowy armagedon w Polsce. Zacznie się już jutro, będzie naprawdę ekstremalnie

Wiele wskazuje na to, że przewidywania ekspertów sprawdzą się w stu procentach. Już jutro – a więc we wtorek – nad Polskę ma dotrzeć ekstremalna fala upałów, którą zapowiada się od kilku dobrych dni. Afrykańskie upały dadzą się we znaki niemal wszystkim mieszkańcom naszego kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że na termometrach zobaczymy blisko 40 stopni Celsjusza. To jednak nie koniec, bo przy okazji wystąpić mogą silne burze i opady. To będzie naprawdę trudny tydzień.

Jak czytamy w RMF24.pl – najcieplejszym dniem ma być nadchodząca sobota. Jednocześnie będzie to ostatni dzień tak groźnych upałów, bowiem w niedzielę ma nadejść delikatne ochłodzenie. We wtorek termometry mają pokazać już nawet 33 stopnie Celsjusza. Jeszcze goręcej ma być w środę, gdzie temperatura w niektórych miejscach wzrośnie do 36 stopni. Tego dnia – w odróżnieniu do wtorku – nie wystąpią żadne opady deszczu.

Deszcze, burze i silny, porywisty wiatr, mogą pojawić się już natomiast w czwartek. Wszystkiemu towarzyszyć znów będzie bardzo wysoka temperatura – po raz kolejny kreski termometrów zatrzymają się w okolicach 36 stopni Celsjusza. Przelotne deszcze i równie wysokie temperatury spodziewane są w piątek. Apogeum ma wystąpić jednak – jak wspomniano wcześniej – w sobotę. Poza tym, że prognozuje się 36 stopni Celsjusza, nad krajem pojawią się burze. Od niedzieli sytuacja powinna zacząć się poprawiać.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna plaga w Rosji! Szalone nagranie pokazuje, jak wygląda tam zemsta natury [WIDEO]

Gdzie w Polsce będzie najgoręcej? Mieszkańcy tych regionów muszą uważać szczególnie

Według informacji pojawiających się w RMF24.pl, najgoręcej ma być na zachodzie kraju. Nieco mniejsze temperatury odczują mieszkający w centrum i na wschodzie kraju. W skrajnie upalne dni należy pamiętać o dobrym nawadnianiu się i stałym dostępie do wody. W miarę możliwości należy także unikać słońca.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.