Pogoda szykuje niemiłą niespodziankę. Zacznie się jeszcze w tym tygodniu

pogoda szykuje niemiłą niespodziankę

Pogoda szykuje niemiłą niespodziankę! Jak zapewniają meteorolodzy – wszystko zacznie się jeszcze w tym tygodniu. Niestety, ale zapowiada się zupełnie niespodziewany, nagły powrót ostrej zimy. Temperatury polecą na łeb na szyję, spadnie też sporo śniegu. Miejscami możliwe są burze śnieżne. Kiedy na nowo powitamy ciepło? W jakich dniach powinniśmy spodziewać się kolejnego, śnieżnego paraliżu na drogach?

Pogoda szykuje niemiłą niespodziankę. Zacznie się jeszcze w tym tygodniu

A jednak! Jeśli myśleliście, że możemy już otwarcie mówić o wiośnie i wyciągnąć z szafy nieco lżejsze ciuchy – musicie szybko zmienić nastawienie i ponownie zaprzyjaźnić się z cieplejszą garderobą. A to dlatego, że jeszcze w tym tygodniu pogoda szykuje dla nas niemiłą niespodziankę. Po kilku pogodnych i niebywale ciepłych dniach, tym razem czeka nas wyraźne ochłodzenie. Nie będzie to jednak zwyczajny spadek temperatur. Do Polski nadciągnie arktyczne powietrze znad Skandynawii. To właśnie ono wprowadzi w naszym kraju spustoszenie.

Wszystko ma zacząć się już w czwartek. Im bliżej wieczora, tym temperatury będą niższe. To jednak nie koniec. Przy spadku temperatury nawet do 0 stopni Celsjusza, nastąpi zachmurzenie oraz opady deszczu. Nad północną Polskę wkroczą także pierwsze opady śniegu. Niewykluczone są nawet burze śnieżne, co w porównaniu z zeszłotygodniową pogodą, to nie lada abstrakcja.

ZOBACZ TAKŻE: NIEMIECKI DZIENNIKARZ NAZWAŁ PIOTRA ŻYŁĘ „KLAUNEM”! POLSCY KIBICE OBURZENI – W SIECI WYBUCHŁA ISTNA BURZA. CO DALEJ?

Najgorzej zapowiada się piątek – atak zimy niemal w całym kraju, możliwe trudne warunki na drogach

Piątek może okazać się jazdą bez trzymanki. Prognozy zapowiadają, że właśnie wtedy nastąpi istny atak zimy. Sypać ma niemal w całym kraju. Największe opady pojawić mają się na południu. Miejscami przybędzie nawet 10 centymetrów śniegu. Kompletnie zmrozi także obszary podgórskie, gdzie termometry pokażą nawet -8 stopni.

Weekend także powinien stać pod znakiem białego puchu. Mimo tego, że się rozpogodzi – śniegu ma przybywać. Miejscami pokrywa zwiększy się nawet o 30 centymetrów. Do tego jeszcze bardziej spadnie temperatura. Mowa o nawet -15 stopniach Celsjusza. Ocieplenia możemy się spodziewać dopiero od przyszłej środy.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.