Otworzą dwa groby w Watykanie. Szukają zamordowanego dziecka

Otworzą dwa groby w Watykanie – taka piorunująca informacja dociera z Włoch. Wszystko ma związek z dawną sprawą zaginięcia 15-letniej córki jednego z pracowników Watykanu. Teraz tajemnica sprzed lat może ujrzeć światło dzienne. Tamtejszy sąd nakazuje otworzenia dwóch grobów w pobliżu Bazyliki Świętego Piotra. 

Otworzą dwa groby w Watykanie

Otwarcie dwóch grobów w Watykanie ma być związane ze sprawą zaginięcia Emanueli Orlandi w 1983 roku. Dziewczyna miała wtedy 15 lat a ślad po niej zaginął. Ostatni raz miała być widziana w centrum Rzymu. Później, kolokwialnie mówiąc – rozpłynęła się w powietrzu. Śledztwo było żmudne i dokładnie, jednak jak dotąd nie udało się ustalić żadnych konkretów, a tym bardziej odnaleźć jakiegokolwiek tropu zaginionej osoby.

Przełom w sprawie

Wydaje się jednak, że tym razem może nastąpić przełom w sprawie sprzed lat. Śledczy wpadli na nowe tropy, które mogą prowadzić do – niestety – ciała dziewczyny. Wiele wskazuje bowiem na to, że została ona zamordowana.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy ukazały się sensacyjne informacje, jakoby ciało zaginionej osoby mogło znajdować się na małym cmentarzu. Zlokalizowany jest on rzecz jasna na terenie Watykanu. Niezwłocznie podjęto decyzję o otwarciu dwóch miejsc wiecznego spoczynku. O wszystkim błyskawicznie poinformował Alessandro Gisotti, który jest dyrektorem biura prasowego świętego miejsca. Procedura otwarcia grobów ma odbyć się 11 lipca tego roku.

Motywem mogły być porachunki mafijne

Do tej pory nie wiadomo dokładnie, co mogło być faktyczną przyczyną zaginięcie nastolatki. Wiele wskazuje jednak na to, że jednym z motywów mogły być dawne porachunki mafijne. Sprawą żyją całe Włochy, a jest to jedna z największych kryminalnych zagadek w tamtejszym regionie.

Co więcej – w przeszłości przeszukano już jeden grób, który budził podejrzenia i przypuszczano, że tam mogą znajdować się zwłoki zaginionej dziewczyny. Jak się jednak okazało – nie przyniosło to oczekiwanych skutków, a lokalizacja szczątków nadal pozostaje tajemnicą. Wydaje się jednak, że najnowszy trop może być kluczem w rozwiązaniu całej zagadki. Proces otwierania grobów może okazać się bardzo złożony – nie wyklucza się szczegółowych badań DNA.

źródło zdjęć: pl.sputniknews.com, newcatholic.org, radiomaryja.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.