Omikron jest już w Polsce?! Pierwszy podejrzany przypadek

omikron już w polsce

Omikron jest już w Polsce?! Jak donosi RMF24.pl, laboratoria na Śląsku badają pierwszy podejrzany przypadek. Warto dodać, że nowe obostrzenia weszły w życie już od dziś! Z tego powodu warto przypomnieć, jakie zmiany zachodzą w obowiązujących dotychczas restrykcjach. Przede wszystkim zmniejszono limity dla osób niezaszczepionych w takich miejscach, jak restauracje, kina, siłownie i kluby fitness. Mniej osób może też wziąć udział w weselach. Nie wiadomo jednak do końca, jak weryfikować, kto jest zaszczepiony.

Nowe obostrzenia już od dziś! Co się zmienia? Omikron jest już w Polsce?

Już od dziś w Polsce wchodzą ostrzejsze restrykcje. Z tego też powodu przypominamy, na co warto zwrócić uwagę i co konkretnie się zmienia. Według tego, co na niedawnej konferencji prasowej mówił minister zdrowia Adam Niedzielski – obostrzenia wprowadzone od 1 grudnia, potrwają przynajmniej do 17 grudnia. Niewykluczone jednak, że zostaną przedłużone, lub jeszcze bardziej zaostrzone. Wszystko zależy od tego, jak będzie rozwijać się sytuacja związana z wirusem.

Najważniejsze z ograniczeń dotyczą limitów osób. Limit 50 procent obejmuje dokładnie: kościoły, restauracje, hotele, obiekty sportowe, kina, centra handlowe i teatry. W wydarzeniach sportowych poza obiektami sportowymi, udział może wziąć 250 a nie 500 osób jak dotychczas.

Tylko 100 osób może brać udział w komuniach, na weselach i tego typu wydarzeniach. Jak podaje RMF24.pl, na siłowniach, w klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach obowiązuje limit jednej osoby na 15 m kw. (wcześniej była to jedna osoba na 10 m kw.).

ZOBACZ TAKŻE: JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ ŚWIĘTA W CZWARTEJ FALI? POJAWIĄ SIĘ NOWE OBOSTRZENIA PRZEZ OMIKRON?

Omikron już w Polsce? Laboratoria na Śląsku badają pierwszy podejrzany przypadek w naszym kraju

Bardzo prawdopodobne, że nowa mutacja wirusa jest już w Polsce. Omikron może być obecny na Śląsku. Trwają badania próbek turysty z województwa śląskiego, który do kraju wrócił z południa Afryki i zgłosił niepokojące objawy. W tej chwili wiadomo, że otrzymał dodatni wynik testu na koronawirusa. Kolejne badania mają potwierdzić, czy jest to Omikron. Turysta był w pełni zaszczepiony.

RMF24.pl podaje, że wyniki możemy poznać bliżej końca tygodnia.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.