Oficjalne wyniki wyborów już znane! Interesujące rezultaty w Wielkiej Brytanii

oficjalne wyniki wyborów

Oficjalne wyniki wyborów już znane! Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała rezultaty ze wszystkich okręgów wyborczych, a więc spłynęło już 100% danych ze wszystkich miejsc, gdzie odbywało się głosowanie. Niezmiennie na pierwszym miejscu utrzymał się Andrzej Duda. Ostatecznie obecny prezydent legitymuje się poparciem 43,5% głosujących. Na drugim miejscu plasuje się Rafał Trzaskowski z wynikiem na poziomie 30,46%. To między tymi dwoma kandydatami rozegra się ostateczna batalia o zostanie głową państwa. Wysoka okazała się także frekwencja. Interesujące są również wyniki głosowania w Wielkiej Brytanii – zgoła inne, niż w Polsce.

Oficjalne wyniki wyborów już znane! W drugiej turze Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim

Jak wczoraj zapowiadano, spłynęły już dane ze wszystkich okręgów wyborczych. Tym samym Państwowa Komisja Wyborcza mogła ogłosić oficjalne wyniki głosowania w I turze wyborów prezydenckich. Te nie uległy wielkiej zmianie w porównaniu z poprzednim raportem. Niezmiennie pierwsze miejsce utrzymał Andrzej Duda z poparciem na poziomie 43,5%. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46%. To właśnie między tą dwójką rozegra się ostateczny wyścig o fotel prezydenta naszego kraju.

Co ciekawe, wysoka była także frekwencja w tegorocznych wyborach. Wyniosła ona dokładnie 64,51%, a jak podaje portal RMF24.pl – niewiele brakowało, aby udało się pobić jej rekord sprzed 25 lat.

Głosowanie w drugiej turze odbędzie się 12 lipca. Wszystko dlatego, że żaden z kandydatów nie zdobył ponad połowy ważnych głosów z całej puli.

ZOBACZ TAKŻE: ROZBIŁ NOWE SPORTOWE FERRARI, ABY NIE POTRĄCIĆ PSA. O SYTUACJI, KTÓRA MIAŁA MIEJSCE NIEOPODAL WIELUNIA, MÓWI JUŻ CAŁA POLSKA. KIEROWCĄ 22-LATEK!

W Wielkiej Brytanii zdecydowane zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego

Zupełnie inaczej niż w Polsce, głosowali wyborcy w Wielkiej Brytanii. Tam zdecydowane zwycięstwo odniósł Rafał Trzaskowski. Według protokołów Państwowej Komisji Wyborczej, drugie miejsce zajął tam Szymon Hołownia, a dopiero trzecie Andrzej Duda.

RMF podaje, że w Wielkiej Brytanii głos oddało 109 674 wyborców. 48,37% z nich wybrało Rafała Trzaskowskiego, 17,48% Szymona Hołownię, a 15,54% Andrzeja Dudę. Dalej w klasyfikacji znaleźli się Krzysztof Bosak, Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz.

źródło: RMF24.pl