Obostrzenia regionalne po majówce znikną? Najnowsze przecieki

zatrważajace nieoficjalne doniesienia

Obostrzenia regionalne po majówce znikną? Dziennikarze RMF24.pl dotarli do najnowszych, choć jeszcze nieoficjalnych informacji. Wynika z nich, że niebawem rząd ogłosi strategię dotyczącą luzowania obostrzeń. Pierwszym korkiem ma być rezygnacja z regionalizacji restrykcji. Tuż po majówce, 5 województw, na których dotychczas ciążyły największe ograniczenia – dołączy do pozostałych 11, gdzie zdecydowano się na pierwsze „luzowanie” obostrzeń. Co natomiast z hotelami i restauracjami?

Obostrzenia regionalne po majówce znikną? Najnowsze przecieki i nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF24.pl

Sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju zdecydowanie ulega poprawie. Obrazują to coraz nowsze dane dotyczące zakażeń i zajętych miejsc w szpitalach. Wszystko wskazuje na to, że szczyt zakażeń jest już za nami. Czas więc na luzowanie obostrzeń. Najpewniej nie doczekamy się tego jeszcze na majówkę, ale jak donoszą dziennikarze RMF24.pl – pierwsze zmiany mogą nastąpić już od razu po długim weekendzie majowym.

Jak nieoficjalnie ustalono, rząd ma zrezygnować z regionalizacji obostrzeń. Jeśli tak się stanie, w pierwszej kolejności poluzowane zostaną aktualnie panujące restrykcje w województwach: dolnośląskim, śląskim, łódzkim, wielkopolskim i opolskim. O jakim „luzowaniu” jednak mowa? Mianowicie, chodzi o wprowadzenie hybrydowego nauczania w klasach 1-3. Ponadto otwarte zostałyby studia tatuaży i piercingu, salony fryzjerskie i kosmetyczne – czyli jednym słowem, branża beauty.

ZOBACZ TAKŻE: LEK NA COVID-19? PFIZER POTWIERDZA – PIERWSZA FAZA TESTÓW WCHODZI W DECYDUJĄCY ETAP. NA RAZIE WSZYSTKO PRZEBIEGA TAK JAK NALEŻY. KIEDY TABLETKI NA COVID-19 MOGĄ POJAWIĆ SIĘ W SPRZEDAŻY? UJAWNIONO WSTĘPNY TERMIN

Kiedy otwarcie hoteli i restauracji? Rząd na dniach przedstawi szczegółowy plan

Na dniach rząd ma przedstawić szczegóły plan schodzenia z obostrzeń. Być może pojawi się on jeszcze przed upływem trwającego tygodnia. Wtedy też dowiemy się, kiedy otwarte zostaną hotele i restauracje. Już niedawno minister zdrowia zapowiadał, że możemy powoli się szykować na zdecydowanie znoszenie restrykcji.

Wiadomo jednak, że w restauracjach najpewniej nadal obowiązywać będą pewne limity i ścisłe zasady sanitarne. Wiele osób liczy także na to, że zapadnie decyzja o rezygnacji z noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Ten temat też z pewnością zostanie poruszony na najbliższej konferencji dotyczącej obostrzeń.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.