Nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Raport Ministerstwa Zdrowia

Nowy rekord zakażeń koronawirusem

Nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Niebezpieczna pandemia wciąż nie daje za wygraną, a ilość osób chorych stale rośnie. Tylko w ostatniej dobie wykonano aż 24,2 tys. testów. Odnotowano również wzrost liczby chorych aż o 1587 przypadków, z czego najwięcej w województwach: mazowieckim (295), małopolskim (241) i kujawsko-pomorskim (162).

Nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Raport Ministerstwa Zdrowia

Sytuacja związana z panująca pandemią koronawirusa wciąż nie jest stabilna. Liczba osób chorych jak i ofiar na całym świecie stale rośnie. Na ten moment odnotowano aż 32 266 914 przypadków, z czego 983 720 to ofiary śmiertelne. Najbardziej niepokojąca sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Brazylii i Rosji.

Niestety w naszym kraju chorych również przybywa. Po krótkim uśpieniu wirusa, powrócił ze zwiększoną siłą. Tylko w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 24,2 tys. testów, a liczba osób chorych zwiększyła się o 1587. Niestety rośnie także ilość ofiar. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły 23 osoby.

 

ZOBACZ TAKŻE: DO KIEDY BĘDZIEMY UBIERAĆ MASECZKI? PROGNOZY WHO NIE WSZYSTKIM SIĘ SPODOBAJĄ!

Łączna ilość chorych w naszym kraju przekroczyła już 84 tys. Z powodu koronawirusa śmierć poniosło 2 392 osób. Warto jednak zauważyć, że 66 740 to osoby, które wyzdrowiały.

Warto zapoznać się tak z aktualizacją powiatów znajdujących się w strefie czerwonej: głubczycki (woj. opolskie), kartuski (woj. pomorskie). Tydzień temu w strefie czerwonej znalazły się: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), kluczborski (woj. opolskie).

Powiaty z listy żółtej to: brzeski (woj. opolskie), suski, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki, przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), działdowski, nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki, gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie).

 

źródło: twitter.com, gisanddata.maps.arcgis.com, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.