Nowe obostrzenia już w tym tygodniu?! Niedzielski mówi, że galerie mogą zostać zamknięte

koniec noszenia maseczek

Nowe obostrzenia już w tym tygodniu?! Adam Niedzielski w rozmowie z radiem RMF mówił, że zamknięte mogą zostać nawet galerie handlowe. Ta wypowiedź wywołała lawinę spekulacji. Minister zdrowia przyznał, że jeśli sytuacja w tygodniu będzie się pogarszać, wprowadzenie nowych ograniczeń będzie koniecznie. Nie wiadomo, czy przedłużona nie zostanie nawet nauka zdalna.

Nowe obostrzenia już w tym tygodniu?! Adam Niedzielski mówi, że galerie mogą zostać zamknięte

Zaskakujące informacje docierają z samego rana po noworocznym weekendzie. Podczas gdy wszyscy oddali się zabawie i beztrosce, pojawiły się sensacyjne doniesienia po rozmowie Adama Niedzielskiego z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF. Minister zdrowia mówił tam o tym, że w tym tygodniu z dużą dozą prawdopodobieństwa pojawią się nowe obostrzenia:

Jeżeli pełen arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to się używa tego, co zostaje w ręku. A wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem, Adam Niedzielski dodał jeszcze:

Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek mniej więcej 20 tysięcy, czyli cały czas bardzo wysoki, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w piątek.

Wychodzi więc na to, że nowe obostrzenia poznamy najprędzej w środę lub w piątek.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA NAGRAŁA SŁYNNEGO UPIORA ZE „ŚWIECAMI ZWŁOK”?! SENSACYJNE NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI. GŁOS ZABRALI SPECJALIŚCI W DZIEDZINIE ZJAWISK NADPRZYRODZONYCH [WIDEO]

Rząd lada moment zamknie galerie handlowe?! Adam Niedzielski nie wyklucza takiego scenariusza

W rozmowie w radiu RMF, Adam Niedzielski zdradził więcej szczegółów dotyczących ewentualnych nowych obostrzeń. Pojawił się temat przedłużenia nauki zdalnej, a nawet zamknięcia galerii handlowych:

Będziemy rozmawiali o tym co dalej ze szkołami, chociaż tak jak mówię – i absolutnie myślę, że mamy takie zdanie wszyscy, mówię o całym rządzie – ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej.

Po czym dodał:

Inne restrykcje to są restrykcje związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, aktywności w galeriach, w innych tego typu miejscach, gdzie w tej chwili mamy dopuszczone pewne możliwości działania.

Warto zwrócić uwagę na konkretne pytanie redaktora Roberta Mazurka o zamknięcie galerii. Minister zdrowia odparł, że jest to możliwe, ale na razie nie chce niczego przesądzać.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.