Nielegalni imigranci powrócą do swoich krajów? Irak zapowiedział ewakuację

Nielegalni imigranci

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż nie jest stabilna. Nielegalni imigranci za wszelką cenę chcą przedostać się na teren Unii Europejskiej, decydując się na coraz drastyczniejsze kroki. Jak się okazuje, wkrótce ilość imigrantów koczujących na granicy może się zmniejszyć. Władze Iraku zapowiedziały ewakuację swoich obywateli.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Wydarzenia z ostatnich dni, mające miejsce na granicy polsko-białoruskiej budzą skrajne emocje. Media informują o kolejny niepokojących wydarzeniach. Przypomnijmy, że granicy kraju koczuje kilka tysięcy nielegalnych imigrantów, którzy chcą dostać się na teren Unii Europejskiej. Wielu z nich zaznacza, że ich celem jest dotarcie do Niemiec. Niektórzy z uchodźców zdecydowali się na niszczenie granicy, a około stu uchodźców nielegalnie wkroczyło na teren Polski. Wszyscy zostali zatrzymani przez służby mundurowe.

Nielegalni imigranci z Iraku wrócą do swojej ojczyzny?

Jak się okazuje, wkrótce sytuacja mająca miejsce na granicy może się nieco uspokoić. Wszystko za sprawą komunikatu wydanego przez ambasadę Iraku w Rosji.

Ambasada Republiki Iraku w Federacji Rosyjskiej informuje, że zorganizuje wyjazd ewakuacyjny dla obywateli Iraku – poinformował ambasador Iraku w Rosji i Białorusi, Abdulrahman Hamid Al-hussaini.

Informację tą przekazał również rzecznik polskiego MSZ, Łukasz Jasina.

 

Kto jest odpowiedzialny za przemyt nielegalnych imigrantów?

Jak informuje niemiecki dziennik Die Welt, dziennikarze ustalili, kto jest odpowiedzialny za transport nielegalnych uchodźców. Okazuje się, że w dużej mierze są to Niemcy. Część z nich została już aresztowana. Ponadto niemiecki dziennik dotarł do poufnego dokumentu Komisji Europejskiej.

Ujawnia on, w jaki sposób migranci trafili na Białoruś i kim są zamieszani w to handlarze. (…) Większość zgłoszonych przypadków dotyczy zatrzymania kierowców umożliwiających nielegalnym migrantom (głównie z Syrii, ale także z Afganistanu, Iranu, Iraku, Kuwejtu i Jemenu) przejazd przez Polskę do Niemiec w wynajętych samochodach. W większości przypadków kierowcami byli obywatele państw trzecich (Irańczycy, Irakijczycy, Syryjczycy i Turcy) przebywający w Niemczech – czytamy w Die Welt.

 

źródło: twitter.com, popularne.pl, wiadomosci.radiozet.pl, die Welt

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.