Niebieskie psy w Rosji – zatrważający powód zmiany koloru ich sierści!

Niebieskie psy

Szokujące odkrycie w Rosji! W miejscowości Dzierżysk, 400 km od Moskwy, natrafiono na niebieskie psy. Widok jest nieprawdopodobny, jednak zdjęcia nie są przerobione. Okoliczni mieszkańcy zauważyli, że bezpańskie psy zmieniły kolor umaszczenia. Wstępne śledztwo w sprawie sugeruje, że może być to efekt kontaktu zwierząt z chemicznymi odpadami, pochodzącymi z zakładu produkcji chemicznej kwasu cyjanowodorowego. Zwierzęta wkrótce ma zbadać lekarz weterynarii.

Niebieskie psy w Rosji

Do zaskakującego odkrycia doszło w rosyjskiej miejscowości Dzierżysk, znajdującej się w regionie Niżnego Nowogrodu, 400 kilometrów od Moskwy. Okoliczni mieszkańcy zwrócili uwagę na zwierzęta o nietypowym umaszczeniu. Wkrótce okazało się, że są to niebieskie psy. Dlaczego zwierzęta zmieniły kolor?

Powodem niebieskiej sierści prawdopodobnie jest skażony teren byłego zakładu chemicznego. W Dzierżysku znajdowała się niegdyś jedna z głównych fabryk broni chemicznej. Ponadto, w dalszym ciągu jest to miejsce, w którym znajdują się zakłady produkujące mnóstwo nieczystości.

Kiedyś był to duży zakład produkcji chemicznej kwasu cyjanowodorowego, został jednak zamknięty sześć lat temu ze względu na problemy finansowe. Mówi się, że niebieski kolor psiej sierści spowodowało zanieczyszczenie odpadami chemicznymi pochodzące z tej fabryki – czytamy w serwisie dailymail.co.uk

Istnieje możliwość, że błąkające się po terenie byłej fabryki psy natrafiły na siarczan miedzi. Substancja ta może powodować zmianę koloru ich sierści. Tamtejsze służby postanowiły zająć się sprawą i zapewnić psom opiekę weterynaryjną. Należy bowiem zbadać, co dokładnie jest powodem zmiany koloru umaszczenia zwierząt.

Warto dodać, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy zauważono niebieskie psy. Niegdyś odnotowano również przypadki, kiedy zwierzęta miały nietypowy kolor sierści. Wówczas okazało się, że był to skutek kontaktu z chemicznymi odpadami.

 

źródło: twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.