Nie żyje 101-letni ksiądz. Miał siedmioro dzieci, a czterech synów zostało księżmi!

Nie żyje 101-letni ksiądz

Nie żyje 101-letni ksiądz, włoski duchowny Probo Vaccarini. Ojciec siedmiorga dzieci. Co więcej, jego czterech synów także zostało kapłanami. Był najstarszym duchownym włoskiej diecezji Rimini. Poznajcie jego niesamowitą historię!

Nie żyje 101-letni ksiądz

Probo Vaccarini urodził się 4 czerwca 1919 roku. Z zawodu był geometrą. Brał także udział w kampanii rosyjskiej w 1942 roku. Kiedy miał 33 lata wziął ślub. Jego wybranką serca okazała się Anną Maria Vannucci, a owocem ich miłości jest siedmioro dzieci – trzy córki i czterech synów. Każde z nich otrzymało imię maryjne.

Gdy człowiek staje się panem i bogiem, świat nie może być dobry. Nigdy nie zapomnę drogi na front i wizyty w Warszawie. Chodząc po mieście, przez przypadek zobaczyłem ściśniętych za drutem kolczastym wygłodniałych Żydów. Ich pełne cierpienia spojrzenie prześladowało mnie przez długie lata – wspominał.

Gdy mężczyzna miał 51 lat owdowiał. Jego żona niespodziewanie zmarła, a Probo poczuł nagle powołanie. Najpierw został akolitą, a potem diakonem stałym. W 1988 roku przyjął święcenia kapłańskie.

Dałem sobie czas na decyzję. Pomyślałem, że takim papierkiem lakmusowym będzie jego posługa jako diakona w parafii. Zobaczyłem niezwykłą hojność serca i hart ducha. Poprosiłem Watykan o zgodę na te niezwykłe święcenia – zdradził bp Francesco Lambiasi.

Przez blisko 30 lat Probo Vaccarini był proboszczem parafii św. Marcina w Venti. Warto wspomnieć, że wszyscy synowie Probo również zostali kapłanami. Jeden z nich wyznał, że ojciec odprawiał msze do końca swoich dni, ponieważ uważał, że odmładzają go i dodają sił.

Wiara była dla niego niezwykle ważna. Miłość do Boga go uskrzydlała, mówił, że nadal czuje się jak młody ksiądz, który dopiero co przyjął święcenie – powiedział syn kapłana, Giuseppe.

Kapłan zmarł w sobotę 19 grudnia, w wieku 101 lat. Pogrzeb odbył się w poniedziałek, 21 grudnia w bazylice katedralnej w Rimini.

ZOBACZ TAKŻE: KOŚCIÓŁ IDZIE Z COVIDOWYM DUCHEM CZASU – BEZDOTYKOWA KROPIELNICA NOWOŚCIĄ!

 

źródło: polsatnews.pl, wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.