Naukowcy: tych dwóch objawów nie daje Omikron

naukowcy tych objawów

Naukowcy: tych dwóch objawów nie daje wariant Omikron! Coraz więcej wiadomo o nowej mutacji koronawirusa, którą WHO bardzo szybko uznało za niepokojącą. Omikron dociera do coraz większej liczby krajów na całym świecie. Mówi się, że po raz pierwszy wykryto go w rejonach południa Afryki. Teraz pojawiają się pierwsze istotne wnioski po jego obserwacjach. Naukowcy uważają, że nie daje on dwóch głównych objawów, z którymi kojarzone były poprzednie warianty wirusa. O jakie konkretnie objawy jednak chodzi?

Naukowcy: tych objawów nie daje Omikron. O jakie konkretnie chodzi?

Omikron dociera w coraz to nowsze zakątki świata. Nowy wariant koronawirusa, który od początku wywołuje spory niepokój, prawdopodobnie pochodzi z południa Afryki. Pod lupę wzięli go naukowcy z Republiki Południowej Afryki, którzy doszli do bardzo interesujących wniosków. O wszystkim pisze portal twojezdrowie.rmf24.pl. Jak zauważyli uczeni, Omikron nie daje przynajmniej dwóch głównych objawów, z którymi kojarzone były wcześniejsze warianty wirusa.

Przede wszystkim Omikron ma łatwiej zakażać osoby młode, jednak przebieg choroby nim wywołanej, ma być lżejszy. Do tego, jak czytamy w tematycznym portalu RMF, zakażeni o wiele szybciej wracają do zdrowia. Wspomniano także o głównych objawach, jakie daje Omikron. To przede wszystkim: bóle głowy i mięśni, suchy kaszel, a także duże zmęczenie. Jednakże, naukowcy zauważyli, że zakażeni nie zgłosili takich dolegliwości, jak problemy z oddychaniem oraz utrata węchu lub smaku.

Wychodzi więc na to, iż nowa mutacja nie sprawia, że pacjenci tracą smak i węch.

ZOBACZ TAKŻE: KASY SAMOOBSŁUGOWE W BIEDRONCE MAJĄ WIELE UKRYTYCH, CIEKAWYCH FUNKCJI! WIEDZIELIŚCIE O TYM?

Powikłania po zakażeniu Omikronem – potrzeba czasu

Portal RMF24.pl zwraca jeszcze uwagę na ewentualne powikłania. Wnioski, które jak dotąd wyciągają naukowcy, mogą na przestrzeni czasu nieco się zmienić. Dotyczy to choćby powikłań po zakażeniu Omikronem. Na ten moment trudno powiedzieć, czy takowe w ogóle występują.

Zdaniem wirusologów – o czym PAP mówił choćby pulmonolog, prof. Piotr Kuna – nowe warianty mogą być rzeczywiście bardziej zakaźne, jednak choroby które wywołują zdecydowanie łagodniejsze.

źródło: twojezdrowie.rmf24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.