Nasza-klasa zniknie z sieci – to koniec Eurogąbek, Śledzika i Prezentów!

Nasza-klasa znika z sieci

Nasza-klasa zniknie z sieci już 27 lipca. Koncern Ringier Axel Springer Polska potwierdził, że strona zostanie zamknięta. Użytkownicy korzystający z płatnych usług mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy. Polski portal społecznościowy przez blisko 15 lat zgromadził 14 milionów użytkowników.

Nasza-klasa zniknie z sieci

Nasza-klasa to portal społecznościowy, który przed Facebookiem cieszył się ogromną popularnością w naszym kraju. Powstał 15 lat temu i zgromadził aż 14 mln użytkowników. Co ciekawe, serwis stworzyli studenci informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego. Internauci chętnie dołączali do stworzonych klas, w których publikowano zdjęcia i udzielano się na forum. Swego czasu dużym zainteresowaniem cieszyły się także prezenty, które można było kupić, a następnie podarować swoim znajomym. Walutą obowiązującą na portalu były Eurogąbki, które po dziś dzień są inspiracją wielu memów. Twórcy strony zapewniali swoim użytkownikom liczne rozrywki, w postaci gier czy forum tematycznych. Duże poruszenie wywołał również Śledzik, czyli swego rodzaju „tablica”, na której można publikować posty. Niestety pomysł okazał się klapą, a internauci niekoniecznie chcieli z niego korzystać.

ZOBACZ TAKŻE: NIEBEZPIECZNY TREND NA TIKTOKU – 13-LATKA W CIĘŻKIM STANIE TRAFIŁA DO SZPITALA. TO NIE JEDYNA OFIARA WYZWANIA

Pojawienie się Facebooka sprawiło, że spora część użytkowników serwisu Nasza-klasa zrezygnowała z korzystania ze strony. Zmniejszająca się ilość społeczności strony sprawiła, że zadecydowano o jej zamknięciu.

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu NK.pl, dane osobowe Użytkowników Serwisu NK.pl zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych) – poinformował właściciel serwisu.

Ponadto użytkownicy strony Nasza-klasa, którzy korzystają z płatnych usług strony, takich jak Eurogąbki, Super Zdjęcia, Prezenty itp. mogą ubiegać się o zwrot niewykorzystanych środków. Od środy 26 maja nie można już zakładać konta w serwisie nk.pl.

źródło: polskatimes.pl, antyweb.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.