Nagrali polski autokar w Chorwacji tuż przed katastrofą. Jest materiał [WIDEO]

nagrali polski autokar

Nagrali polski autokar w Chorwacji tuż przed katastrofą. Od sobotniego poranka cała Polska żyje wielkim dramatem, jakim był wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami zmierzającymi do Medjugorie. W wyniku tragedii zginęło 12 osób a 32 zostały ranne. Jak podaje portal RMF24.pl – na minuty przed wypadkiem, kamery uchwyciły pojazd na węźle Breznicki Hum. Nagranie opublikowano w sieci.

Nagrali polski autokar w Chorwacji tuż przed katastrofą. W sieci opublikowano materiał [WIDEO]

Cała Polska wciąż żyje dramatycznymi wydarzeniami z sobotniego poranka. To właśnie wtedy doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Chorwacji. Autokar z polskimi pielgrzymami, którzy zmierzali do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina) rozbił się na autostradzie A4 między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. W wyniku wypadku zginęło 12 osób a 32 zostały ranne. Jak się okazało, w pewnym momencie autobus zjechał z autostrady w kierunku Zagrzebia i uderzył w betonowy przepust. W wyniku prędkości i siły uderzenia, przednia część pojazdu została wręcz zmiażdżona.

W serwisie RMF24.pl pojawił się komentarz eksperta ds. ruchu drogowego – Łukasza Kucharskiego. Jego zdaniem powodem ogromnej skali tragedii było to, że pojazd trafił właśnie w betonowy przepust. Łukasz Kucharski na łamach serwisu radiowego mówił:

Nieszczęśliwość tego wypadku polega na tym, że kierowca trafił na betonowy przepust i rów. Prędkość autostradowa, rzędu 100 km/h, jest miażdżąca w takiej sytuacji .

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać polski autobus jadący autostradą na minuty przed fatalnym wypadkiem. RMF24.pl podaje, że wszystko nagrano około 7 minut przed tragedią – na węźle Breznicki Hum. Wideo można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Pokazali paragon z Krynicy Morskiej – ponad pół tysiąca złotych za obiad dla 4 osób [FOTO]

Dlaczego doszło do wypadku? Pojawiło się kilka hipotez

Wszyscy zachodzą w głowę, jak mogło dojść do tak dramatycznych zdarzeń. Wśród najczęściej pojawiających się hipotez wymieniane jest zaśnięcie lub zasłabnięcie kierowcy.

Na powyższym nagraniu 7 minut przed wypadkiem nie widać jednak nic niepokojącego. RMF24.pl podkreśla, że nie wygląda na to, aby już teraz kierowca miał kłopoty z opanowaniem autokaru.

źródło: RMF24.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.