Mike Tyson kpi z Powstania Warszawskiego [WIDEO]

Mike Tyson kpi z Powstania Warszawskiego! Oburzające słowa popularnego amerykańskiego pięściarza poruszyły cały kraj. Padły one w rozmowie byłego boksera ze stacją TVP INFO. Tyson odpowiadał na zarzuty, że nie powinien wystąpić w produkcji o właśnie Powstaniu Warszawskim. Użył jednak na tyle mocnego przekazu, że mocno naraził się polskiemu społeczeństwu.

Mike Tyson w Polsce

Mike Tyson w Polsce bywa ostatnimi czasy bardzo często. Wszystko przez kontrakty reklamowe, jakie wiążą go z popularnym napojem energetycznym. Były amerykański pięściarz związany jest z tą marką od 2012 roku. Przy okazji wizyt w Polsce, jego wizerunek rozpoczęto wykorzystywać także w innych celach.

Głośno było między innymi o sytuacji, w której Mike Tyson wziął udział w filmie o Powstaniu Warszawskim. Mówił wtedy o polskim narodzie z podziwem:

W obliczu zła miał miejsce jeden z najodważniejszych czynów ludzkości. Polska armia podziemna, która składała się zarówno z kobiet i mężczyzn, jak i z dzieci, powstała walczyć z okupującym Polskę brutalnym reżimem nazistowskich Niemiec

Teraz jednak Tyson – można rzec – zaprzeczył swoim słowom. Tym samym jego kwestia wypowiedziana w materiale na 74. rocznicę Powstania Warszawskiego okazuje się być fałszywa.

Mike Tyson kpi z Powstania Warszawskiego

Co jednak rzeczywiście powiedział Mike Tyson? Co tak bardzo wzburzyło Polaków? Zacząć może należy jednak od tego, dlaczego takie słowa w ogóle z jego ust padły. Amerykańskiego byłego pięściarza oburzył fakt, że ktokolwiek śmiał krytykować jego udział w produkcji, która opowiadała o naprawdę istotnym w historii Polski wydarzeniu.

Tyson w rozmowie z TVP wypalił:

Chciałbym coś powiedzieć o polskim powstaniu. Mam wiele informacji, że Polacy komentują mój udział w filmie o Powstaniu Warszawskim. Polakom stało się gó**o w porównaniu do tego co dotyka czarnych w Ameryce.

Nikt nie prześladował was przez pieprz**e 250 lat. Nikt nie gwałcił wam matki, siostry, brata, patrząc wam prosto w oczy przed tym, jak ich zabiją.

To co was spotkało było bardzo złe, ale kiedy mówicie, że nie powinienem występować w tym filmie o Powstaniu Warszawskim, pytam się wtedy – kto wie więcej o powstaniach niż ciemnoskórzy?

Nagranie natychmiastowo wywołało lawinę komentarzy i ugodziło w wizerunek byłej gwiazdy boksu. Można odnieść wrażenie, że Mike Tyson Polakom podpadł na dobre.

źródło zdjęcia: twitter TVP INFO

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.