Miedwiediew odleciał – zacytował Apokalipsę. „To prolog do III wojny światowej”

miedwiediew odleciał

Miedwiediew odleciał – wiceszef Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i były prezydent Rosji zacytował Apokalipsę Św. Jana i mówił o tym, że obecne działania Ukrainy to nic innego jak „prolog do III wojny światowej”. W jego wypowiedzi padło mnóstwo bardzo mocnych słów, które skierowane były przede wszystkim ku państwom zachodnim. Jak rozumieć groźby i obelżywe określenia używanie przez Rosjanina? Czy Rosji kończy się cierpliwość po ostatnich wielkich niepowodzeniach na polu walki?

Miedwiediew odleciał – zacytował Apokalipsę. „To prolog do III wojny światowej”

Rosjanom w ostatnich tygodniach nie wiedzie się najlepiej. Z wojennego frontu raz za razem dochodzą informacje o kolejnych spektakularnych porażkach wojsk Putina. Ukraińcy systematycznie odzyskują coraz to większe zajmowane wcześniej przez obcy reżim tereny. Powoduje to nerwowe reakcje w szeregach kraju agresora. Ostatnimi wypowiedziami samego siebie przeszedł Dmitrij Miedwiediew. Wiceszef Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w ognistej wypowiedzi zacytował fragment Apokalipsy św. Jana:

Od tych trzech plag została pobita trzecia część ludzi, od ognia, dymu i siarki, wychodzących z ich pysków.

Dodatkowo Miedwiediew niejako groził wybuchem wielkiego konfliktu na skalę całego świata. Obecne działania Ukrainy nazwał prologiem do III wojny światowej. Miał na myśli głównie projekt utworzenia „Kijowskiego Traktatu Bezpieczeństwa”. Bardzo mocnymi słowami skwitował także pomoc dla Ukrainy płynącą od krajów zachodnich:

Jeśli te półgłówki będą kontynuować nieograniczone pompowanie najbardziej niebezpiecznych rodzajów broni do reżimu kijowskiego, to prędzej czy później kampania wojskowa przejdzie na inny poziom.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal pod Wrocławiem. Ksiądz napisał to do parafianki po pogrzebie jej matki

„Wszystko wokół nich wybuchnie, ich ludzie będą cierpieć. Ziemia będzie dosłownie płonąć, beton będzie się topić”

Portal RMF24.pl przytacza szereg kolejnych bardzo mocnych wypowiedzi Miedwiediewa. Ewidentnie mają one charakter zastraszający. Rosjanin zwiastuje wielką wojnę, która dotknie wszystkie kraje zachodnie:

Wszystko wokół nich wybuchnie, ich ludzie będą cierpieć. Ziemia będzie dosłownie płonąć, beton będzie się topić. My też to odczujemy. Dla wszystkich będzie to bardzo, bardzo złe.

Miedwiediew powiedział jeszcze co stanie się, jeśli Zachód nadal będzie dozbrajał Ukrainę:

Znikną widoczne granice i potencjalna przewidywalność działań stron konfliktu Podąży za własnym scenariuszem wojskowym, angażując w niego nowych uczestników.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.