Matka Boża w rękawicach bokserskich – wierni nie kryją oburzenia!

Matka Boża w rękawicach bokserskich

Matka Boża w rękawicach bokserskich oburzyła wiernych. 12 czerwca podczas nabożeństwa na Jasnej Górze zaprezentowano płaskorzeźbę Matki Boskiej, która „chroni się przed atakami złych ludzi”. Czy doszło do profanacji? Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Matka Boża w rękawicach bokserskich

12 czerwca miała miejsce 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Z racji trwających rozgrywek Euro 2020 oraz przybyłej pielgrzymki, w świątyni odbyło się nabożeństwo w intencji sportowców. Modlono się m.in. za tenisistkę Igę Świątek czy olimpijczyków biorących udział w igrzyskach w Tokio. Duchowni zauważyli również, że wielu sportowców jest wierzących, a wchodząc na murawę czynią znak krzyża.

Przy wielkich okazjach jakimi są np. rozgrywki Euro 2020 przypominamy sobie, że sport jest również środkiem kształtowania postaw patriotycznych dla młodzieży – poinformował prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP, Jerzy Drynda.

W związku z tak wielkim wydarzeniem oraz duchowym przeżyciem jakim była nie tylko pielgrzymka, ale również trwające rozgrywki sportowe, odsłonięto płaskorzeźbę. Trzeba przyznać, że jest ona dosyć oryginalna i budząca spore kontrowersje. Widnieje na niej Matka Boża z… czerwonymi rękawicami bokserskimi.

Z modlitwą za @iga_swiatek, piłkarzy biorących udział w #Euro2020, za wszystkich zawodników, dzieci i młodzież na #JasnaGóra przybyła 31. pielgrzymka sportowców. Jako wotum złożyli płaskorzeźbę #MatkaBoża w rękawicach bokserskich, by chroniły Ją przed atakami złych ludzi – czytamy na oficjalnym profilu Jasnej Góry.

Nie da się ukryć, że Matka Boska z rękawicami bokserskimi wzbudziła niemałe emocje i kontrowersje. W sieci pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy, a niektórzy stwierdzili, że jest to profanacja. Ponadto nie zabrakło również odniesień do Matki Bożej z tęczową aureolą, która niegdyś oburzyła środowisko kościelne.

Profanacja portretu Najświętszej Maryi Panny, dokonana na Ołtarzu, paradoksalnie za przyzwoleniem tych… których powołaniem jest strzec Cudownego Obrazu i świętości tego miejsca…

tęcza profanuje matkę, rękawice nie XD.

gdzie można zgłosić obrazę uczuć religijnych? – czytamy w komentarzach pod zdjęciami z nabożeństwa na Jasnej Górze.

Co myślicie o tej sprawie?

 

źródło: facebook.com, se.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.