Lekarze wyjęli to z żołądka nastolatki – dziewczyna miała nawyk żucia włosów

lekarze wyjęli to

Lekarze wyjęli to z żołądka nastolatki! Do nieprawdopodobnego odkrycia w ciele dziewczynki doszło w Indiach. Jak się okazało, 17-latka miała nawyk żucia własnych włosów. Nikt jednak nie podejrzewał, że może to doprowadzić do tak poważnej sytuacji. W rezultacie, podczas operacji, lekarze wyjęli z żołądka młodej dziewczyny – bagatela – ważący blisko 7 kilogramów zlepek włosów, który uformował się na coś, co przypominało kształt kuli. W sieci pojawiły się niesamowite zdjęcia mrożącego krew w żyłach znaleziska.

Lekarze wyjęli to z żołądka nastolatki – dziewczyna miała nawyk żucia włosów. Blisko 7-kilogramowy zlepek włosów w ciele

Jeśli na świecie dzieje się coś niespotykanego i dziwnego – jest duże prawdopodobieństwo, że wszystko ma miejsce w Indiach. Tak było i tym razem. A to dlatego, że właśnie w Indiach lekarze dokonali niezwykłego odkrycia – w ciele 17-latki znaleźli ogromny, 7-kilogramowy zlepek włosów.

Sweety Kumari trafiła do szpitala stanie Jharkhand we wschodnich Indiach, gdzie 31 sierpnia przeszła wymagającą operację. Dziewczyna skarżyła się na ból żołądka i nudności.

Według portalu ladbible.com, który powołuje się na lokalne źródła, operację przeprowadzono w prywatnym szpitalu w dzielnicy Bokaro we wspomnianym Jharkhand. Za wszystko odpowiedzialny był doświadczony zespół lekarzy pod kierownictwem dr. GN Sahu. Jednakże, nawet oni byli zaskoczeni tym, co wyciągnęli z żołądka pacjentki.

ZOBACZ TAKŻE: ZIMA 2020 – JAK BĘDZIE TYM RAZEM? SWOJĄ WIZJĄ NA TEN TEMAT PODZIELIŁ SIĘ ZNANY POLSKI JASNOWIDZ, KRZYSZTOF JACKOWSKI. CZY CZEKAJĄ NAS BIAŁE ŚWIĘTA?

W sieci pojawiły się szokujące zdjęcia zlepka włosów, który tkwił w ciele 17-latki

Lekarze operujący nastolatkę, przecierali oczy ze zdumienia. Blisko 6-godzinny zabieg pozwolił wyjąć z ciała dziewczyny ogromny zlepek włosów. Medycy zgodnie przyznali, że pierwszy raz mieli do czynienia z tak poważnym przypadkiem.

Początkowo podejrzewano, że może być to guz żołądka. Jednak gdy w wywiadzie z pacjentem okazało się, że 17-latka ma nawyk żucia włosów, wszystko stało się jasne.

lekarze wyjęli to

Zlepek włosów wiązał niemal cały żołądek pacjentki. Wszystko przez to, że od lat musiała nieświadomie połykać przeżuwane włosy, a jak dobrze wiadomo – nie ulegają one biodegradacji. Jak donosi portal ladbible.com, stan operowanej nastolatki jest dobry i po kilku dniach obserwacji powinna wrócić do domu.

Co interesujące, tego typu przypadłość nazywa się Zespołem Roszpunki. Od blisko dwóch lat, odnotowano 90 takich przypadków na całym świecie. Przypadłość objawiać może się bólami brzucha, niedrożnością jelit oraz wymiotami. Wystąpić może także odwodnienie.

źródło: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.