Kolejne ofiary huraganu Dorian – liczba może się zwiększyć!

Kolejne ofiary huraganu Dorian – niestety takie informacje płyną do nas z Bahamów, gdyż tam aktualnie sytuacja jest krytyczna. Niestety są kolejne ofiary kataklizmu, który od jakiegoś czasu sieje zniszczenie. Akcje ratunkowe nadal trwają, a służby informują – bilans może się niestety zwiększyć. Od dawna te miejsca nie zmagały się z aż tak silnymi żywiołami.

Huragan Dorian sieje zniszczenie

Już przed uderzeniem huraganu, media informowały o sile zjawiska i ostrzegały przed jego skutkami. Teraz, kiedy przemieszcza się on między innymi po Bahamach, skala zniszczeń jest ogromna. Zalane tereny, setki zniszczonych domów i ponad 20 ofiar śmiertelnych. To jedne z tragicznych wyników. Niestety to nie koniec, gdyż jak informują służby, pokrzywdzonych może być jeszcze więcej. Co ważne, prędkość przekraczały momentami nawet 290 km/h.

Dziś rano, Narodowe Centrum do spraw Huraganów podało informację, iż huragan znowu rośnie w siłę i wraca do kategorii trzeciej. Prędkość wzrosła już do 185 km/h, aktualnie zbliża się do Georgii.

Trzy odważne kobiety

Jak podaje tvn24, w samo centrum żywiołu, wleciała ekipa Łowców Huraganów. Co ciekawe, składała się z trzech bardzo odważnych kobiet: Kristie Wining, Rebecca Waddington i Lindsey Norman. Dzięki całej akcji, były w stanie zmierzyć dokładnie jego siłę, dzięki czemu ochroniły sporą ilość osób.


Podsumowując, priorytetem służb jest to, aby zapewnić jak najlepszą ochronę mieszkańców. Dodatkowo, sprawne poszukiwania i pomoc rannym to z pewnością jedne z najważniejszych kwestii walki z kataklizmem.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.