Kolejna rzeka z setkami martwych ryb! Już nie tylko Odra

koniec kas samoobsługowych

Kolejna rzeka z setkami martwych ryb! Jak się okazuje, nie tylko Odra boryka się z katastrofą ekologiczną. Teraz niepokojące doniesienia nadeszły z Niemiec. Według niemieckiego serwisu RND, na który powołuje się portal o2.pl – setki a może nawet tysiące śniętych ryb odkryto w rzece Saale w pobliżu Bernburga w Saksonii-Anhalt. W odróżnieniu od tego co wydarzyło się na Odrze wiadomo jednak, co niemal na pewno było tego powodem. Wyjaśnienie oraz szczegóły poniżej.

Kolejna rzeka z setkami martwych ryb! Już nie tylko Odra

Niemal cała Polska żyje tragicznymi wydarzeniami z Odry, gdzie doszło do wielkiej, niespotykanej jak dotąd katastrofy ekologicznej. Tymczasem równie niepokojące wieści docierają z Niemiec. Jak się bowiem okazuje, jest kolejna rzeka z setkami jak nie tysiącami martwych ryb. O wszystkim pisze portal o2.pl, powołując się na doniesienia serwisu RND. Śnięte ryby odkryto w rzece Saale w pobliżu Bernburga w Saksonii-Anhalt.

Rzeka Saale w Niemczech to lewy dopływ Łaby. Jako pierwsi o śniętych rybach w tamtych rejonach informowali wędkarze. Pierwsze doniesienia o potencjalnym problemie pochodzą z 12 sierpnia – a więc z piątku. Przez weekend raportowano o 300 śniętych rybach, ale szacuje się, że martwych ryb są nawet tysiące. Jednakże, w odróżnieniu do sytuacji w Polsce – w Niemczech już niemal na 100 procent wiadomo, co doprowadziło do pomoru ryb. Za wszystko ma być winna awaria w pobliskiej fabryce.

ZOBACZ TAKŻE: Plażowicz uderzył ratownika w Cieszynie, bo ten zwrócił mu uwagę [WIDEO]

Przyczyną setek śniętych ryb awaria w pobliskiej fabryce. Wiadomo co przedostało się do rzeki

Jak czytamy w serwisie o2.pl, Niemcom dość szybko udało się zlokalizować przyczynę setek śniętych ryb w rzece Saale. Za wszystko ma być odpowiedzialna pewna fabryka, w której doszło do awarii. W jej wyniku doszło do wycieku solanki amoniakalnej. Co jednak istotne, ta sprawa nie ma żadnego powiązania z tragedią na Odrze. Wspominany wcześniej serwis o2.pl cytuje ważny fragment tekstu RND:

Ilość ryb znalezionych w Saale nie jest porównywalna z masową śmiercią ryb w Odrze na granicy polsko-niemieckiej. Uważa się, że ​​połączenie tych dwóch spraw jest mało prawdopodobne.

Wyciek miał nastąpić w fabryce sody w Bernburgu. Stało się to wskutek pęknięcia rury – właśnie wtedy solanka amoniakalna przedostała się do rzeki.

źródło: o2.pl, RNF

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.