Już w tym tygodniu nowe obostrzenia?! Plany rządowej Rady Medycznej

koniec noszenia maseczek

Już w tym tygodniu nowe obostrzenia?! Portal RMF24.pl informuje o nowych planach rządowej Rady Medycznej. Już wcześniej pojawiały się deklaracje z Ministerstwa Zdrowia, że pierwszym sygnałem do wprowadzenia restrykcji ma okazać się przekroczenie liczby 1000 nowych przypadków w ciągu doby. Takie wartości mogą pojawić się już w tym tygodniu, zwłaszcza, że już w poprzednim notowaliśmy ponad 900 zakażeń na dobę. W naszym kraju pojawi się podział na zielone, żółte i czerwony strefy. Jakie obostrzenia wejdą w życie już lada moment?

Już w tym tygodniu nowe obostrzenia?! Plany rządowej Rady Medycznej już znane

Wiele wskazuje na to, że już na dniach czekają nas nowe obostrzenia. Wszystko przez rozwój czwartej fali koronawirusa. Jak dobrze wiadomo i o czym Ministerstwo Zdrowia z Adamem Niedzielskim na czele informowało już niejednokrotnie – pierwszym krokiem do wprowadzenia restrykcji miało być przekroczenie 1000 zakażeń na dobę. Teraz jesteśmy bardzo bliscy takiej właśnie sytuacji. Już pod koniec poprzedniego tygodnia, nowych przypadków w ciągu doby było ponad 900.

Portal RMF24.pl pisze o tym, że rządowa Rada Medyczna planuje podzielić Polskę – tak jak już wcześniej mówiono – na trzy strefy: zieloną, żółtą i czerwoną. I właśnie zdaniem dziennikarzy RMF24.pl, ma się to stać już w trwającym tygodniu. Jakie obostrzenia mogą panować w konkretnych strefach?

ZOBACZ TAKŻE: NOWE FAKTY W SPRAWIE JACKA JAWORKA! ŻYJE I SIĘ UKRYWA? W TYM MIEJSCU URYWA SIĘ TROP – PRAWDOPODOBNIE ZBIEGŁ SAMOCHODEM

Powrócą maseczki na otwartym powietrzu? Mówi się jeszcze o większych limitach dla osób, które się nie zaszczepiły

Jakie restrykcje pojawią się w żółtych i czerwonych strefach? Zdaniem Michała Dobrołowicza z RMF24.pl – może chodzić o powrót obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. To jednak nie wszystko. Ograniczone mogą zostać też zgromadzenia, a większe limity dotkną przede wszystkim osoby niezaszczepione.

Mówi się również, że żółte i czerwone strefy będą nadawane nie tylko na podstawie ilości zakażeń, ale też na podstawie stopnia wyszczepienia ludności w danych powiatach.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.