Jerzy Brzęczek z koronawirusem! Duży problem w polskiej drużynie – aż 30 przypadków

jerzy brzęczek z koronawirusem

Jerzy Brzęczek z koronawirusem! Sensacyjną wiadomość opublikował Polski Związek Piłki Nożnej za pomocą swoich mediów społecznościowych. Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Już teraz wiadomo, że Brzęczek zostanie odizolowany – a wszystko zgodnie z wytycznymi sanepidu. To jednak nie koniec koronawirusowych wieści ze świata polskiego sportu. Badania przeprowadzone w występującej w Ekstraklasie Pogoni Szczecin wykazały, że zakażonych jest aż 30 osób – w tym 21 piłkarzy. Co dalej z rozgrywkami w Polsce?

Jerzy Brzęczek z koronawirusem! Selekcjoner odizolowany, kto poprowadzi reprezentację Polski w najbliższych spotkaniach?

Jerzy Brzęczek z koronawirusem! Testy na COVID-19, które przeprowadzono u selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, dały wynik pozytywny. Oznacza to, że Brzęczek zostanie poddany izolacji zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. To wszystko komplikuje plany polskiej kadry, która już niebawem ma rozpocząć zgrupowanie. Na nim biało-czerwoni zagrają aż trzy spotkania, w tym dwa o punkty. Za 10 dni czeka nas natomiast towarzyski pojedynek z reprezentacją Finlandii.

Kto poprowadzi biało-czerwonych w tych meczach i jak będzie przebiegać zgrupowanie bez Jerzego Brzęczka? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak jasne zdaje się, że odbędzie się ono bez udziału selekcjonera. Wielce prawdopodobne, że do akcji będą musieli wkroczyć jego asystenci. Oprócz towarzyskiej potyczki z Finami, Polacy zagrają jeszcze w ramach Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami. To jednak nie koniec niezbyt dobrych informacji z polskiego świata sportu…

ZOBACZ TAKŻE: JAN BŁACHOWICZ POLSKIM MISTRZEM UFC WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ! KAPITALNA WALKA POLSKIEGO WOJOWNIKA, AMERYKANIN REYES ZNOKAUTOWANY PO POTĘŻNYCH CIOSACH

Pogoń Szczecin w nie lada opałach. Ekipa z ekstraklasy nowym ogniskiem kornawirusa – 30 przypadków w klubie, aż 21 to piłkarze

Niepokojące informacje dochodzą dziś ze Szczecina, a konkretniej z ekipy Pogoni, która na co dzień występuje w Ekstraklasie. Mianowicie, przeprowadzane tam testy wykazały, że aż 21 piłkarzy jest zakażonych koronawirusem. Do tego dochodzi 9 innych członków ekipy (mowa między innymi o członkach sztabu szkoleniowego i pionu administracyjnego klubu).

Co to oznacza dla rozgrywek Ekstraklasy? Następna kolejka rozgrywek odbędzie się już w przyszły weekend. W obecnej, Pogoń miała zagrać z poznańskim Lechem, jednak mecz przełożono ze względu na występy Kolejorza w europejskich pucharach. Gdyby do niego jednak doszło, można przypuszczać, że cała liga zostałaby sparaliżowana. Niewykluczone jednak, że i tak przytoczony scenariusz będzie miał miejsce. Już teraz przełożono kolejny mecz Pogoni, w którym Portowcy mieli podjąć Jagiellonię.

Co interesujące, wszystko zaczęło się od tego, że kilku piłkarzy wykazywało objawy przeziębienia. Po tym mianowicie zdecydowano się na masowe badania, których wyniki okazały się zatrważające.

Tylko w niedzielę ogłoszono, że w Polsce jest nowych aż 1350 przypadków zakażenia koronawirusem.

źródło: RMF24.pl, sport.onet.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.