Rodzice w Polsce masowo kupują te „zabezpieczenia dla dzieci”

Jeżeli boisz się o swoje dziecko, które szykuje się na wyjazd lub dłuższy wypad poza dom, powinieneś sprawdzić jakie „zabezpieczenia dla dzieci” kupują rodzice w Polsce, aby mieć większą kontrole nad nimi. Na co najczęściej się decydują? Sprawdź i może skorzystasz z niektórych dostępnych opcji. 

Jak rodzice chcą chronić swoje dziecko?

Aktualnie mamy wakacje, czas podróży, wyjazdów oraz spędzania czasu wspólnie ze znajomymi. Dodatkowo, wysyłamy swoje pociechy na wycieczki, jak i pozwalamy na całodniowe gry i zabawy. Okazuje się, że nie wszyscy rodzice w 100 % ufają swoim dzieciom i pozwalają na wszystko. Jakie „zabezpieczenia dla dzieci” wybierają najczęściej rodzice w Polsce?

Obawy mogą brać się z licznych porwań, ciągle rozwijających się mediów społecznościowych i zawartych w nich treści, jak i braku możliwości ciągłej kontroli pociechy. Ale jak już wiadomo, 100 % kontrola nie jest też dobra i też rodzice muszą dać dziecku i sobie trochę swobody.

Produkt najczęściej wybierany

Jak się okazuje, jedną z najczęściej kupowanych rzeczy jest GPS. Są zazwyczaj wbudowane w smartwatcha, którego możemy podarować dziecku. Oprócz lokalizatora, dodatkowo posiada liczne aplikacje, krokomierz czy latarkę. Większość też jest wodoodpornych.

źródło zdjęcia: emag

Są osoby, które będą popierać pomysł z gps dla dzieci, jednak znajdę się też przeciwnicy, którzy mogą uważać to za przesadę. Porwania dzieci nadal są częstym zjawiskiem, i trochę ostrożności nie powinno nikomu zaszkodzić.

Jak działają takie urządzenia? Dzięki temu rodzic może na bieżąco sprawdzać, gdzie znajduje się jego dziecko. Może również wyznaczyć teren, w jakim może jego pociecha przebywać. Jeżeli wyjdzie poza niego, opiekun automatycznie dostaje o tym sms.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przycisk SOS. Kiedy dziecko potrzebuje pomocy lub czuje zagrożenie, może go użyć. Wtedy rodzic również dostaje powiadomienie, że należy się pomoc. Dodatkowo, w niektórych wbudowane są mikrofony, co może pozwolić na jeszcze bardziej dokładne sprawdzenie lub funkcję informacyjną w momencie, gdy dziecko zgubi zegarek lub ktoś mu go ściągnie.

Jest wiele rozwiązań i gadżetów, które pomogą bardziej chronić nasze dzieci.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.