Poziomka 13 na YouTube – kim jest tajemniczy youtuber?

Jakiś czas temu pojawił się w polecanych na polskim YouTube. Wtedy miał około 20 tysięcy subskrybentów. Jego twórczość jednak nie powalała na nogi. Nieprawdopodobne wzrosty popularności notuje w ostatnich dniach. Kim jest tajemniczy youtuber Poziomka 13?

Poziomka 13 Youtube

Choć ta liczba może wydawać się nieprawdopodobna – takie są właśnie fakty. Znaczny wzrost ruchu na kanale zaobserwowano podczas weekendu majowego. Z czym w Polsce kojarzy się weekend majowy? Z pewnością z beztroską, grillowaniem i… piciem alkoholu.

Właśnie taki kontent zawiera najpopularniejszy w ostatnich dniach w Polsce kanał na YouTube. Choć pierwsze filmy na profilu pojawiły się już około pół roku temu, zainteresowanie uzyskały niedawno.

 Poziomka 13 kim jest?
poziomka 13

Poziomka 13 YouTube

Na to pytanie odpowiedzi szukają tysiące internautów między innymi popularnego mikrobloga na wykop.pl. Wnioskując po samych filmach – Poziomka to mężczyzna w średnim wieku, charakteryzujący się bujnym wąsem. Lubuje się w trunkach wysokoprocentowych.

Poza spożywaniem alkoholu, bardzo ochoczo namawia do subskrybowania jego kanału. Jak widać – z powodzeniem. Przed kilkunastoma godzinami, Poziomka opublikował film na którym spożywa wino musujące. Wszystko z okazji 100 tysięcy subskrypcji.

Poziomka 13 vs denaturat

Prawie pół miliona wyświetleń w 19 godzin? Jak pokazuje Poziomka 13 – to nic trudnego! Właśnie tyle odsłon zgromadził w filmie pod tytułem „Degustacja DENATURATU”. Podobnymi statystykami pochwalić może się pod wideo „Szampan na 10000 SUBSKRYPCJI”.

Rzesza internautów zaczyna jednak wątpić w prawdziwość przyrostów oglądalności. Gołym okiem bowiem widać, że jakość gromadzonych tam materiałów nie zachwyca. Dodatkowo użytkownicy for internetowych zarzucają sztuczność i ustawianie nagrywanych treści. Materiały są ewidentnie reżyserowane. Kojarzyć mogą się z popularnym swego czasu Wiesławem Wszywką – tam jednak cały pomysł miał sztywno nakreślone ramy i nie raził w oczy.

Cień podejrzeń

O sprawie głośno jest na portalu wykop.pl. Jeden z użytkowników zwraca uwagę, jakoby Poziomka 13 – na jego oczach – w 2 minuty miał zdobyć aż 800 subskrypcji. Po minucie przybyło kolejne 500 użytkowników.

Poziomka 13 – socialblade i zasięgi na YouTube.

O tak znaczące przyrosty nie jest łatwo. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak małym kanałem do tej pory był profil Poziomki 13. Padają nawet podejrzenia o tak zwane „fejk suby”. Kolejny z użytkowników portalu wykop.pl podaje ciekawą konkluzję na temat funkcjonowania kanału. Być może jesteśmy świadkami inwestycji i kupowania subskrypcji. Filmiki te mają zerowy nakład pieniężny. Dobra inwestycja i promowanie oglądanej tam postaci, w przyszłością mogą przynieść zyski z reklam.

W chwili obecnej kanał Poziomka 13 ma ponad 233 tysięcy subskrypcji.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.