Elektrownia atomowa w Polsce – Amerykanie pomogą Polakom w budowie

elektrownia atomowa w polsce

Elektrownia atomowa w Polsce – Amerykanie pomogą Polakom w jej budowie i rozwoju! Takie deklaracje ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, padły na konferencji prasowej podczas wizyty prezydenta Polski, Andrzeja Dudy w Białym Domu. Wszystko ma opierać się na umowie, która przyczyni się do rozwoju energii atomowej w naszym kraju. Rzecz jasna przy wydatnej pomocy amerykańskiej strony. Mówi się, że elektrownia jądrowa to nie jedyna inwestycja, która ma powstać w Polsce przy współpracy z USA.

Elektrownia atomowa w Polsce – Amerykanie pomogą Polakom. Znamienne słowa podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA

Powraca elektryzujący – dosłownie i w przenośni – temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Wszystko przez wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Już przed wylotem głowy polskiego państwa do USA, mówiło się, że tam ogłoszone zostaną nowe elementy współpracy dwóch krajów. W ich skład miały wchodzić inwestycje na terenie Polski, w których swój wydatny udział miało mieć właśnie USA.

Wiele osób przewidywało, że chodzić może między innymi o elektrownię atomową. Jak się okazało – te przypuszczenia były słuszne. Na konferencji prasowej amerykański prezydent Donald Trump przyznał, że USA pomoże Polsce w budowie pierwszej elektrowni jądrowej. Jego słowa przytoczył portal energetyka24.pl, my natomiast cytujemy je poniżej:

Finalizujemy umowę, która przyczyni się do rozwoju budowy elektrowni atomowej w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH KARY ZA BRAK MASECZKI W AUTOBUSIE LUB TRAMWAJU? W NAJWIĘKSZYCH POLSKICH MIASTACH RUSZAJĄ BEZWZGLĘDNE KONTROLE!

Polska kupi od USA technologię, która umożliwi rozwój energii jądrowej w naszym kraju?

Jak dotąd nie wiadomo jeszcze, gdzie takowa elektrownia mogłaby się znajdować. Znając jednak historię z przeszłości, można spodziewać się, że wybór miejsca nie będzie łatwy. Wszystko przez społeczeństwo, które obawia się takiego typu elektrowni w swoim otoczeniu.

Jeszcze przed konferencją prasową, na której padły znamienne słowa prezydenta Donalda Trumpa, Biały Dom ogłaszał mianowicie, że w Polsce – podczas budowy elektrowni atomowej – korzystać będzie się z amerykańskiej technologii.

Stany Zjednoczone i Polska są w trakcie osiągania dwustronnego cywilnego porozumienia nuklearnego, które umożliwi Polsce zdecydowane postępy w budowie dużych elektrowni jądrowych przy użyciu amerykańskiej technologii.

źródło: energetyka24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.