Długi weekend – tłumy turystów, ale próżno mówić o reżimie sanitarnym

długi weekend tłumy turystów

Długi weekend – tłumy turystów, ale próżno mówić o reżimie sanitarnym. Jak wynika z wielu relacji, ale też z publikowanych w sieci zdjęć, od zwiedzających i wypoczywających zaroiło się zarówno nad morzem, jak i w górach. Spragnieni podróżowania ludzie – według ekspertów – zapomnieli jednak, że w naszym kraju nadal obowiązuje epidemia i należy stosować się do pewnych reguł, aby uniknąć kolejnej fali zachorowań. Jak wyglądało to jednak w praktyce? W sieci można znaleźć relacje mówiące o pełnych restauracjach i barach oraz tłoku na szlakach, plażach i deptakach.

Długi weekend – tłumy turystów, ale próżno mówić o reżimie sanitarnym

Epidemiolodzy niezwykle obawiali się długiego weekendu, który miał miejsce przy okazji Bożego Ciała. Wszystko odbywało się bowiem już po zniesieniu większości obostrzeń, a spragnieni podróżowania ludzie wykazywali chęć wyjazdów – zarówno w góry, jak i nad morze. Ostatecznie ten scenariusz się ziścił, a miejscowi hotelarze i przedsiębiorcy zgodnie twierdzili, że takich tłumów nie widzieli od dawna. Niektórzy eksperci załamują jednak ręce. Według nich, społeczeństwo zapomniało, że nadal panuje stan epidemii. Mało tego – próżno mówić także o reżimie sanitarnym, którego podczas długiego weekendu w wielu miejscach zwyczajnie nie było widać.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNY KONFLIKT MIĘDZY KOREĄ POŁUDNIOWĄ A KOREĄ PÓŁNOCNĄ – CZY WOJNA WISI NA WŁOSKU? NIEPOKOJĄCE SYGNAŁY Z PÓŁNOCY, SŁOWA SIOSTRY KIM DZONG UNA, A TAKŻE WYSADZENI BAZY ŁĄCZNOŚCI OBU KRAJÓW

Ponad pół tysiąca nowych przypadków zachorowań we wtorek. Czy ta liczba wzrośnie na dniach?

W dniu dzisiejszym resort zdrowia poinformował o kolejnych przypadkach zakażeń wirusem. Niestety okazało się, że jest ich aż ponad pół tysiąca – a konkretnie 506. Tradycyjnie już, większość pochodzi ze Śląska – 209 chorych osób. Spore wzrosty odnotowano jednak także w łódzkim (64 przypadki), mazowieckim (57) i dolnośląskim (36).

Ministerstwo Zdrowia podało także, że zmarło 14 kolejnych osób zakażonych COVID-19. Najmłodsza ofiara miała 57 lat, natomiast najstarsza – 95.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.