Dieta oxy na czym polega – hit odchudzania!

Jeżeli zmagamy się z nadprogramowymi kilogramami i oprócz ćwiczeń chcemy włączyć także zdrowe odżywianie, dieta oxy będzie idealnym rozwiązaniem. To kuracja odchudzająca, która przynosi zadowalające efekty. Co więcej, rezultaty możemy zobaczyć w bardzo krótkim czasie. Na czym polega taka dieta i jak ją stosować?

Czym jest dieta oxy?

To dieta proteinowa. Opiera się tylko na trzech zasadach, dzięki którym uzyskamy upragnioną sylwetkę w bardzo krótkim czasie. Dieta dzieli się na trzy fazy. Pierwsza to tzw. „fat burning”, czyli przyspieszenie spalania tłuszczu. Na tym etapie musimy skupić się na dostarczaniu organizmowi białka zwierzęcego. Podczas tego etapu powinniśmy zredukować naszą masę ciała. Następnie wkracza faza druga, czyli „step”. Tutaj skupiamy się przede wszystkim na utrwaleniu efektów spadku masy. Do naszego jadłospisu możemy włączyć produkty pochodzenia roślinnego, które są bogate w białko. Jednak musimy zwrócić uwagę na proporcje protein odzwierzęcych oraz protein roślinnych, muszą być w proporcji 50:50. Faza trzecia to ostatnia faza – „balance”, która chroni nas przed efektem jo-jo. Tutaj powoli wprowadzamy węglowodany i tłuszcze, jednak stopniowo, aby nie przybrać na masie.

Dieta oxy przykładowy jadłospis

W tej diecie jadłospis nie jest skomplikowany. Jednak jest jeden warunek, musimy pić oxy shake’a, który zapewnia nam antyoksydanty oraz substancje odżywcze. Skład tego napoju jest prosty, zawiera bowiem żurawinę, kefir, a także otręby pszenne. Przykładowy jadłospis dzienny w diecie oxy. Śniadanie składa się z 2 jajek na twardo i herbaty ziołowej. Na drugie śniadanie pijemy oxy shake’a, a na obiad jemy duszoną pierś z kurczaka z dodatkiem gotowanego szpinaku, możemy wypić także herbatę ziołową. Na podwieczorek szykujemy plasterek białego sera, jednak musi być chudy oraz zieloną herbatę, a na kolację pieczonego dorsza wraz z warzywami oraz naparem z ziół do picia.

Dla kogo dieta oxy?

Przed przystąpieniem do tej diety koniecznie powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Nie każdy może stosować taki jadłospis, gdyż zawiera bardzo dużo białka, niektóre organizmy mogą sobie z tym nie poradzić. Dlatego jeżeli według lekarza istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania tej diety, absolutnie nie powinniśmy na nią przechodzić.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.