„Diabolik” zatrzymany. Najważniejszy mafioso uciekał policji przez 30 lat

diabolik zatrzymany

„Diabolik” zatrzymany. Najważniejszy mafioso uciekał policji przez 30 lat. W końcu po latach ukrywania się, szefa mafii Matteo Messinę Denaro udało się schwytać włoskim służbom. Podaje się, że przywódca Cosa Nostry był aktualnie najbardziej poszukiwanym przestępcą we Włoszech. Sprawę skomentowała premier Włoch – Giorgia Meloni. Zapowiedziała także dalsze działania uderzające we włoską mafię.

„Diabolik” zatrzymany. Najważniejszy mafioso uciekał policji przez 30 lat

Sensacyjne doniesienia docierają z Włoch. Jak podają tamtejsze agencje prasowe, po 30 latach ukrywania się i ucieczek, w końcu udało się schwytać najbardziej poszukiwanego włoskiego mafioso. Służby z Włoch w końcu schwytały szefa jednej z tamtejszych mafii – Matteo Messinę Denaro.

Przywódca Cosa Nostry maskował się przez bardzo długi czas. Jak czytamy w serwisie onet.pl – poszukiwany wpadł w prywatnej klinice w Palermo, gdzie właśnie się leczył. W jego pojmanie zaangażowana była Grupa Operacji Specjalnych – ROS, Raggruppamento Operativo Speciale.

Sprawę szybko skomentowała Premier Włoch Giorgia Meloni – co pokazuje, jak ważnym wydarzeniem jest zatrzymanie przestępcy. Meloni schwytanie „bossa wszystkich bossów” określiła mianem „zwycięstwa państwa”. Ponadto momentalnie zapowiedziała, że walka z mafią będzie trwać nadal.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy mogą mieć kłopot! Te banknoty właśnie straciły ważność, co z nimi zrobić?

„Historyczne osiągnięcie. Jest to dzień świętowania dla całego kraju”

W podobnie podniosłym nastroju co Premier Włoch – Giorgia Meloni – zatrzymanie przywódcy Cosa Nostry skomentował Matteo Renzi, senator z Florencji. Na Twitterze napisał:

Aresztowanie Matteo Messiny Denaro to wspaniała wiadomość, to historyczne osiągnięcie. Jest to dzień świętowania dla całego kraju. Gratulacje dla tych, którzy nad tym pracowali, począwszy od śledczych i policji. Dziś jest dzień szczęścia. Dobra robota. Niech żyją Włochy.

Skazany zaocznie na dożywocie za kilkadziesiąt zabójstw. Obszerna kartoteka Matteo Messiny Denaro

Matteo Messina Denaro już wcześniej został zaocznie skazany na dożywocie. Wszytko za kilkadziesiąt zabójstw, w tym między innymi zabójstwa prokuratorów Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino w 1992 roku. Ponadto maczał palce w zamachach bombowych z 1993 roku – we Florencji, Mediolanie i Rzymie.

Mafiozo na czele Cosa Nostry stał od 2006 roku. Już jego ojcem również był wysoko postawionym członkiem mafii.

źródło: wiadomosci.onet.pl, Twitter; foto: Twitter