„Diabelski róg” wyrósł w głowie rolnika. Po latach lekarze go usunęli

diabelski róg

„Diabelski róg” wyrósł w głowie rolnika. Zjawisko brzmi dramatycznie i w istocie tak też wygląda. Na szczęście nie jest bardzo groźne, a lekarze bez problemu sobie z nim poradzili. Cała sytuacja miejsce miała w Indiach. 

„Diabelski róg” wyrósł w głowie rolnika

Mężczyzna z Indii, którego dotknął rzadki medyczny przypadek, nazywa się Shyam Lal Yadav. Pochodzi z wioski Rahli w Madhya Pradesh. Dziwna narośl zaczęła się pojawiać na jego głowie przed pięcioma laty, niedługo po tym jak dość mocno uderzył się w głowę. 74-mężczyzna początkowo wszystko zbagatelizował, o czym świadczy fakt, że odcięcie narośli zlecił… swojemu fryzjerowi. Po tym zabiegu dolegliwość jednak się nasiliła, a sam „róg” utwardził i wciąż rósł. Lekarze bardzo szybko zdiagnozowali starszego mężczyznę i stwierdzili, że mają do czynienia z rogiem łojowym.

ZOBACZ TAKŻE: 600 OSÓB W LIDLU! TO PROTEST MIEJSCOWYCH UCZNIÓW

Róg łojowy został usunięty z głowy mężczyzny, okazał się niegroźny

Opisywany „diabelski róg” składa się między innymi z kreatyny, która tworzy włosy i paznokcie. Za przyczynę powstania lekarze uznali mocną ekspozycję rany po uderzeniu na słońce. W końcu zdecydowano się na usunięcie makabrycznie wyglądającego „intruza” na ciele rolnika.

Zabieg nie był skomplikowany, ale po wycięciu pacjent musiał został poddany obserwacji. A to dlatego, że mimo iż zmiany są łagodne, mogą nosić znamiona złośliwości. W miejscu sporych rozmiarów rany przeszczepiono mężczyźnie skórę, aby schorzenie nie powróciło. Wycinki próbek pobranych z narośli wróciły po kilku dniach i okazało się, że nie są na szczęście szkodliwe. Po tym Shyam został wypisany do domu.

diabelski róg

diabelski róg

źródło zdjęć: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.