Czy twarz należy zasłaniać także w aucie? Jest odpowiedź ministra zdrowia

czy twarz należy zasłaniać

Czy twarz należy zasłaniać także w aucie? Już od 16 kwietnia – a więc od najbliższego czwartku – w Polsce będzie obowiązywać nakaz zasłaniania twarzy i ust po wyjściu z domu. Wielu zastanawia się jednak, jak surowo będą egzekwowane najnowsze polecenia. W ostatnich dniach często pojawiało się także pytanie, czy twarz zasłaniać należy również podczas podróżowania prywatnym samochodem. Portal Gazet Wrocławskiej, powołując się na słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego podaje, że nie będzie takiej konieczności. Wyjaśniono także, jak noszenie maseczek będzie wyglądać w miejscach pracy.

Czy twarz należy zasłaniać także w aucie? Jest odpowiedź ministra zdrowia

Nakaz zasłania twarzy i ust w naszym kraju wejdzie już lada dzień – mianowicie 16 kwietnia (czwartek). Oznacza to, że opuszczając dom, będziemy musieli wyposażyć się w maseczkę ochronną. Jak jednak natychmiast podało ministerstwo, osoby takowej nie posiadające, mogą zasłaniać się chustą lub szalikiem. To i tak powinno bowiem w jakimś stopniu ograniczyć potencjalne rozprzestrzenianie się wirusa. Sprawa zasłaniania twarzy od początku budzi jednak wiele wątpliwości. Chodzi między innymi o sprzeczne przekazy, które pojawiały się już przy okazji pierwszego zakażenia w Polsce. Warto przypomnieć, że wraz ze startem epidemii, ministerstwo nie dawało jasno do zrozumienia, że zdecyduje się na taki krok. Teraz zdanie zmieniono.

Wielu zastanawia się także, czy twarz zasłaniać będzie trzeba również w pojeździe. Okazuje się, że nie. Informację tę przekazał portal Gazety Wrocławskiej, powołując się na słowa samego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: PIJANI WESZLI DO SKLEPU – TO NIE MOGŁO SKOŃCZYĆ SIĘ INACZEJ. LITRY ALKOHOLU NA POSADZCE, W SIECI UKAZAŁO SIĘ NAGRANIE Z CAŁEGO ZAJŚCIA. KTO POKRYJE STRATY?

Maseczki w miejscu pracy – kto będzie musiał je zakładać i czy będzie to obowiązkowe? Od 19 kwietnia gospodarka będzie „odmrażana”

Portal gazetawroclawska.pl na swoich łamach napisał także – też powołując się na słowa ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego – że decyzję o tym, czy pracować w maskach, podejmować będą pracodawcy.

Od 19 kwietnia powoli ma także ruszyć polska gospodarka. Obostrzenia mają być stopniowo znoszone, przy oczywistym zachowaniu wzmożonej ostrożności. O co jednak konkretnie chodzi? Wielu przypuszcza, że mowa o handlu.

źródło: Gazeta Wrocławska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.