Co z tegorocznym Sylwestrem? Premier nie pozostawia wątpliwości…

co z tegorocznym sylwestrem

Co z tegorocznym Sylwestrem? Po ogłoszeniu najnowszych obostrzeń i zapowiedzi „narodowej kwarantanny”, takie pytania zaczęły pojawiać się coraz częściej. Po „odwołaniu” Uroczystości Wszystkich Świętych, Polacy boją się utraty kolejnych okazji do świętowania. Tym razem mowa o Bożym Narodzeniu i właśnie Sylwestrze. Pytania o zabawę sylwestrową do premiera Mateusza Morawieckiego skierowali obywatele na facebookowym Q&A – czyli w cyklu zadawania szefowi rządu serii pytań. Odpowiedź premiera Morawieckiego nie pozostawia złudzeń. Kiedy życie wróci do normalności?

Co z tegorocznym Sylwestrem? Premier nie pozostawia wątpliwości – trzeba przygotować się na najgorsze

Czy w tym roku czeka nas zabawa sylwestrowa, jakie znamy od lat? Niestety, wydaje się, że także i pod tym względem obecny rok może być inny niż zawsze. Do pytania o tegorocznego Sylwestra odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Wszystko w facebookowym cyklu Q&A, w którym obywatele mogli zadawać pytania szefowi rządu. Jak łatwo się domyślić, pojawiło się między innymi pytanie o zabawę sylwestrową. Odpowiedzi można jednak było się spodziewać i niestety nie pozostawia ona żadnych złudzeń.

W tym roku lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi.

Już teraz wiadomo także, że wielkie miejskie zabawy sylwestrowe są odwoływane. Tak stało się między innymi we Wrocławiu, gdzie zamiast tego, mieszkańcom proponowana jest zabawa online.

ZOBACZ TAKŻE: NIEMCY OFERUJĄ POMOC W WALCE Z EPIDEMIĄ POLSCE – NASZ RZĄD JEDNAK NIE WYKAZUJE CHĘCI DO JEJ PRZYJĘCIA! BURZA W SIECI, ANDRZEJ DUDA NAPISAŁ LIST

Jarmarki bożonarodzeniowe w największych polskich miastach odwołane

Mówiąc o odwołaniu sylwestrowych zabaw, nie sposób wspomnieć także o popularnych jarmarkach bożonarodzeniowych. Wydarzenia ta co roku cieszyły się ogromną popularnością i tworzyły potężne skupiska ludzi. Tym bardziej logiczna wydaje się decyzja o ich odwołaniu. Jeden z największych w Polsce jarmarków miał miejsce we Wrocławiu. Tym razem stolica Dolnego Śląska będzie musiała jednak obejść się smakiem.

Portal regiony.tvp.pl cytuje także wypowiedź premiera o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia:

Ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy robić to zabieranie świąt. Ale proszę popatrzeć na to z takiej perspektywy: Covid zabiera życie ludziom, starszym głównie, rodzicom, dziadkom. Trzeba o nich zadbać.

źródło: regiony.tvp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.