Bramkarz Argentyny zostanie wyrzucony z drużyny? Winny obsceniczny gest po finale mundialu

bramkarz argentyny

Bramkarz Argentyny zostanie wyrzucony z drużyny? Wszystko przez obsceniczny gest po finale mundialu, o którym mówi już cały piłkarski świat. Emiliano Martinez może lada moment wylecieć z klubu Aston Villa, gdzie występuje razem z Janem Bednarkiem i Mattym Cashem. Jak podają największe sportowe portale, w związku z fatalnym zachowaniem Martineza po finale Mistrzostw Świata, dalszej współpracy z bramkarzem nie wyobraża sobie trener jego drużyny klubowej, Unai Emery. Szczegóły poniżej.

Bramkarz Argentyny zostanie wyrzucony z drużyny? Winny obsceniczny gest po finale mundialu, trener nie chce mieć z nim nic wspólnego

Nadal nie milkną echa wydarzeń związanych z finałem Mistrzostw Świata w Katarze. Po puchar ostatecznie sięgnęła Argentyna, jednak na pierwszy plan wyszedł nie Leo Messi a Emiliano Martinez – argentyński bramkarz. Niestety, mniej mówi się o jego wyczynach na boisku, a więcej o tym, co wyprawiał już po wygranej nad Francją. Zaczęło się od obscenicznego gestu, kiedy to odbierał nagrodę najlepszego bramkarza turnieju. Gdyby tego było mało, podczas fety piłkarzy umniejszał najlepszemu zawodnikowi reprezentacji Francji – Kylianowi Mbappe. Przed kamerami popisywał się lalką z twarzą francuskiego piłkarza, który zresztą w finale pokonał go aż 4 razy.

Na argentyńskiego bramkarza spadło wiele głosów krytyki. Kibice trafnie zauważyli, że trzeba umieć nie tylko przegrywać, ale także wygrywać – czego idealnym przykładem jest Emiliano Martinez. Zachowanie Argentyńczyka skrytykowały także wielkie osobistości piłki nożnej, w tym znani szkoleniowcy i byli zawodnicy. Niedawny francuski mistrz świata, Adil Rami mówił wprost:

To największy dupek i najbardziej znienawidzona osoba w świecie futbolu.

To jednak nie koniec. Okazuje się bowiem, że bramkarz z Argentyny przez swoje zachowanie może stracić pracę w klubie.

ZOBACZ TAKŻE: Kłopoty Lewandowskiego. Długie zawieszenie podtrzymane, Trybunał bezlitosny

Trener Aston Villa ma dość – nie spodobało mu się zachowanie bramkarza reprezentacji Argentyny tuż po finale mundialu. Wyleci z klubu?

Doniesienia największych sportowych mediów na całym świecie wskazują, że przez obsceniczne zachowanie po finale, dni Emiliano Martineza w drużynie Aston Villi dobiegają końca. Wszystko za sprawą tamtejszego szkoleniowca, któremu bardzo nie spodobało się to, co wyczyniał Argentyńczyk po finale. Bramkarz pokazał wielki brak klasy. W portalu Sportowe Fakty czytamy:

Według dziennikarzy portalu fichajes.net, przyszłość bramkarza stanęła pod znakiem zapytania. Zwolennikiem odejścia mistrza świata z Aston Villi miałby być trener Emery.

Podaje się już nawet nazwisko potencjalnego zastępcy Argentyńczyka. To bramkarz reprezentacji Maroko – Yassine Bounou.

źródło: Sportowe Fakty, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.