Biden wściekł się na Zełenskiego. Prezydent USA krzyknął na Ukraińca, wiadomo o co poszło

biden wściekł się na zełenskiego

Biden wściekł się na Zełenskiego. Prezydent USA krzyknął na Ukraińca. Zaskakujące doniesienia opublikowała amerykańska telewizja NBC. Wiadomo, co miało zezłościć Joe Bidena. W NBC News podano: „Amerykański prezydent Joe Biden podniósł głos na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas jednej z ich rozmów telefonicznych w czerwcu.” Szczegóły poniżej.

Biden wściekł się na Zełenskiego. Prezydent USA krzyknął na Ukraińca, wiadomo o co poszło

Bardzo interesujące doniesienia w ostatnim czasie opublikowała amerykańska telewizja NBC News. Dziennikarze tamtejszej stacji mieli dotrzeć do informacji o szczegółach czerwcowej rozmowy telefonicznej pomiędzy prezydentami Joe Bidenem i Wołodymyrem Zełenskim. To właśnie podczas niej miało dojść do nieprzyjemnego zajścia. Jak donosi NBC, prezydent USA stracił cierpliwość i wściekł się na prezydenta Ukrainy. W efekcie podniósł na niego głos. NBC News informowało:

Amerykański prezydent Joe Biden podniósł głos na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas jednej z ich rozmów telefonicznych w czerwcu.

O co jednak dokładnie poszło? Jak czytamy w RMF24.pl, chodziło o prośby Zełenskiego związane z kolejnymi dostawami broni dla jego armii. Dziennikarze telewizji informacje zdobyli z zaufanych źródeł zbliżonych do Białego Domu. Podczas rzeczonej rozmowy, Biden miał poinformować Zełenskiego o „zatwierdzeniu kolejnego pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 1 mld dolarów„. Jednakże, dosłownie chwilę po tym jak Biden skończył mówić, prezydent Ukrainy rzekomo zaczął wymieniać kolejny sprzęt wojskowy, który jest potrzebny, a którego jego kraj nie dostaje. To mocno zirytowało Joe Bidena.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowca w Koszalinie wpadł w szał. „Przeproś szma*o, bo ci wypier***e zaraz za to trąbienie” [WIDEO]

„Amerykanie są hojni, jego administracja ciężko pracuje, by pomóc Ukrainie, a Zełenski mógłby okazać trochę więcej wdzięczności”

Na kolejne prośby Zełenskiego, Biden miał zareagować bardzo nerwowo. Według amerykańskich źródeł podniósł głos na prezydenta Ukrainy. RMF24.pl przytacza wypowiedź Bidena z tamtejszej rozmowy:

Amerykanie są hojni, jego administracja ciężko pracuje, by pomóc Ukrainie, a Zełenski mógłby okazać trochę więcej wdzięczności.

Ponadto Biden polecił Zełenskiemu, by ten tego typu sprawy poruszał poprzez specjalne, przeznaczone do tego „kanały wojskowe”.

źródło: RMF24.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.