Bariera zakażeń przebita już dziś! Bardzo dużo zgonów, kiedy lockdown?

bariera zakażeń przebita

Bariera zakażeń przebita już dziś! Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia o liczbie nowych przypadków koronawirusa budzi ogromny niepokój. Barierę, która miała oznaczać wprowadzenie lockdownu w całej Polsce, przebito już dziś. Zatrważająca jest również liczba nowych zgonów. Być może jeszcze dziś odbędzie się konferencja Adama Niedzielskiego. Krajowy lockdown to już niemal pewność. Pojawia się jednak pytanie – od kiedy wdrożone zostaną nowe obostrzenia?

Bariera zakażeń przebita już dziś! Bardzo dużo zgonów i nowych przypadków koronawirusa, najświeższy raport Ministerstwa Zdrowia już znany

Bardzo niepokojące wieści płyną z Ministerstwa Zdrowia. Jak się okazuje – już dziś przebita została górna bariera, która oznaczać miała wprowadzenie obostrzeń na terenie całego kraju. Jeszcze wczoraj RMF24.pl dzięki sprawdzonym informacjom swoich dziennikarzy podawało, że jeśli w czwartek liczba nowych przypadków przekroczy 25 tysięcy – podejmowane będą trudne, ale jedyne możliwe decyzje. Jak się jednak okazuje, dramatyczny pułap osiągnięto już dziś.

O dokładnej liczbie nowych przypadków, MZ poinformowało w codziennym raporcie. Tym też sposobem dnia 17.03.2021 mamy: 25 052 nowych zakażeń, aż 453 zgony oraz 6 001 wyzdrowiałych. RMF podaje, że przybyło także 48 869 szczepień. Łączna ilość zaszczepionych w naszym kraju to już 4 605 929 osób.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY WARIANT KORONAWIRUSA, KTÓREGO NIE WYKRYWAJĄ TRADYCYJNE TESTY! CO WIEMY O TAK ZWANYM KORONAWIRUSIE BRETOŃSKIM? CZY JEST GROŹNIEJSZY OD DOBRZE ZNANEGO SZCZEPU? JAK GO WYKRYĆ I CO Z DZIAŁANIEM SZCZEPIONEK?

Lockdown w całej Polsce już w zasadzie przesądzony. Kiedy oficjalne decyzje?

Liczby jakie obserwujemy choćby dziś nie pozostawiają złudzeń – obostrzenia obejmujące całą Polskę to już niemal pewność. Pojawia się jednak pytanie, kiedy wszystko zostanie ogłoszone. Początkowo wskazywano na czwartek, jednak nie wyklucza się, że konferencja Adama Niedzielskiego zorganizowana zostanie już dziś po południu.

Od kiedy natomiast miałyby obowiązywać obostrzenia? Możliwe, że rząd da jeszcze kilka dni na spokojne przejście do nowego trybu dla wielu przedsiębiorców. W takim wypadku można przypuszczać, że obostrzenia wejdą w życie od poniedziałku. Nie należy jednak wykluczać także jeszcze bardziej zdecydowanych ruchów, gdyż sytuacja jest coraz poważniejsza.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.