„Apokaliptyczne sceny” w Moskwie. Zemsta natury?

apokaliptyczne sceny

„Apokaliptyczne sceny” w Moskwie. Stolicę Rosji nawiedziły bardzo gwałtowne zjawiska pogodowe, które przysporzyły miejscowym ogromnych problemów. Doszło tam między innymi do paraliżu komunikacyjnego, a duże części miasta zwyczajnie zalała woda. Poza podtopieniami dochodziło też do pożarów. Internauci już teraz mówią o zemście natury, która miała dotknąć kraj Władimira Putina. W sieci natomiast pojawiło się wiele materiałów ze zmagającej się z żywiołem Moskwą. Kilka z nich zobaczcie poniżej.

„Apokaliptyczne sceny” w Moskwie. Nad stolicę Rosji nadciągnął groźny żywioł. Zemsta natury?

Z wielkimi kłopotami w ostatnich dniach zmagali się mieszkańcy Moskwy. Wszystko przez żywioł, który nadszedł na stolicę Rosji. Mianowicie, chodzi o olbrzymie ulewy, które sparaliżowały między innymi komunikację w wielkim mieście. Dochodziło tam także do licznych podtopień – ucierpiały głównie drogi i tunele, ale nie zabrakło też szkód w domach i mieszkaniach. Jak relacjonuje portal o2.pl, wszystko wywołało istny chaos. Miliony osób mieszkających w Moskwie odczuło skutki nawałnic.

Okazuje się, że wszystko miało być efektem wcześniejszej fali upałów. Rosjanie wyczekiwali deszczu, ale nie spodziewali się aż takiego obrotu spraw. Ulewy, które przeszły przez Moskwę, miejscowi szybko określili mianem „tropikalnych”. Internauci już teraz ochoczo komentują sytuację w Rosji. W komentarzach piszą o zemście natury – wszystko oczywiście w kontekście wojny na Ukrainie. W sieci pojawiły się liczne nagrania z Moskwy – jedno z nich można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek rozwiązana?! „Tego nikt się nie spodziewał”

Nie tylko ulewa – w Moskwie pojawiły się też pożary, niebo przybrało krwistych barw

Jak się okazuje, nie tylko woda była problemem mieszkańców Moskwy. Mianowicie, w mieście pojawiły się też pożary wywołane przez pioruny. Podpaleniu uległa jedna z zabytkowych świątyń. Porywisty wiatr łamał natomiast drzewa i słupy linii energetycznych. To wszystko doprowadziło do paniki i ogromnych korków. Ponadto tysiące gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu.

Portal o2.pl przytacza wpis ze strony twojapogoda.pl:

Po burzy, o zachodzie słońca, niebo zapłonęło na intensywną czerwień i pomarańcz, przywodząc na myśl apokaliptyczne sceny.

źródło: o2.pl, twojapogoda.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.