Andrzej Duda ogłosił decyzję w sprawie „lex TVN”!

jeden z nich zostanie prezydentem

Andrzej Duda ogłosił decyzję w sprawie „lex TVN”! Po tym, jak 17 grudnia sejm odrzucił uchwałę o „odrzuceniu lex TVN”, sprawa trafiła do Prezydenta Andrzeja Dudy. Już tylko od niego na ten moment zależało, jak dalej potoczą się losy nowelizacji ustawy medialnej. Dziś Prezydent RP ogłosił swoją decyzję na ten temat. Wiadomo już zatem, co dalej w sprawie głośnego i dzielącego Polaków „lex TVN”.

Andrzej Duda ogłosił decyzję w sprawie „lex TVN”! Już wszystko jasne

Bardzo szybko, bo od razu po świętach, Andrzej Duda ogłosił decyzję w sprawie głośnej ustawy nazwanej w mediach „lex TVN”. Mowa rzecz jasna o nowelizacji ustawy medialnej, która w ostatnim czasie wywołała wśród rodaków wielkie emocje. W całej ustawie chodzi o przyznawanie koncesji mediom należącym do zagranicznego kapitału. Mianowicie, wedle ustawy w Polsce nadawać mogłyby jedynie te media, w których udział zagranicznego kapitału nie jest większy niż 49%. Wyjątkiem są sytuacje, gdy siedziba zlokalizowana byłaby na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w jego skład wchodzą Unia Europejska, Islandia, Norwegia i Liechtenstein).

Jaką zatem decyzję podjął Andrzej Duda, od którego w danym momencie wszystko zależało? Prezydent RP powiedział:

Rozważałem dwa scenariusze – czy skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, czy zwrócić ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. [..] Podzieliłem zdanie większości rodaków, którzy uznali, że kolejne spory nie są nam potrzebne.

ZOBACZ TAKŻE: TO ON ZASTĄPI PAULO SOUSĘ?! POŻAR W POLSKIM ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ PO ZASKAKUJĄCEJ PROŚBIE PORTUGALCZYKA. SELEKCJONER CHCE ODEJŚĆ, KTO POPROWADZI REPREZENTACJĘ W BARAŻACH? TEN KANDYDAT JEST WSZYSTKIM DOSKONALE ZNANY, POJAWIŁO SIĘ „ZIELONE ŚWIATŁO” I JEDEN WARUNEK

Prezydent Andrzej Duda komentuje swoją decyzję: „Oddaję ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia, czyli wetuję”

Andrzej Duda postanowił oddać nowelizację ustawy medialnej do Sejmu – aby tam została powtórnie rozpatrzona. Tym samym Prezydent uznał, że na ten moment ją wetuje. Jego słowa przytacza portal RMF24.pl:

Oddaję ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia, czyli wetuję.

źródło: RMF24.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.