6 miesięcy więzienia za brak maseczki!? „Jej brak będzie przestępstwem”

6 miesięcy więzienia za brak maseczki

6 miesięcy więzienia za brak maseczki?! Choć brzmi to nieprawdopodobnie – nie jest żartem. Brak maseczki ma być uznawany za przestępstwo. Jak się okazuje, bardzo surowe restrykcje oraz kompletny lockdown, postanowiono wprowadzić w kolejnym państwie, gdzie wykryto nowy, szybko rozprzestrzeniający się szczep koronawirusa. Jednakże, konsekwencje wynikające z braku noszenia maseczki już teraz budzą ogromne kontrowersje. O jakim kraju mowa?

6 miesięcy więzienia za brak maseczki?! „Jej brak będzie traktowany jako przestępstwo”

Więzienie za brak maseczki? I to aż półroczne? To wszystko brzmi jak okrutny żart, jednak nikomu nie powinno być tutaj do śmiechu. Choć przeciwników noszenia maseczek oraz kar związanych z nieprzestrzeganiem tego typu zaleceń jest wielu, z pewnością nikt nie przypuszczał, że konsekwencje mogą być aż tak poważne. Jak się okazuje, na radykalne kroki zdecydowano się w RPA.

Właśnie w Republice Południowej Afryki aż pół roku można spędzić za kratkami, jeśli nie będzie się nosić maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos. Wszystko związane jest z odkryciem tam nowego szczepu koronawirusa, o którym ostatnio tak głośno. Nowy wariant zarazy po raz pierwszy zbadano w Wielkiej Brytanii. Chwilę po tym wiele krajów zaostrzyło restrykcje i zawiesiło między innymi połączenia lotnicze z wyspiarskimi krajami. Wszystko w obawie przed nieznanym jeszcze zbyt dobrze, nowym szczepem koronawirusa. W związku z tym, w RPA brak maseczki od teraz traktuje się jako przestępstwo. I to nie byle jakie, gdyż skutkuje ono aż półroczną odsiadką.

ZOBACZ TAKŻE: SZCZEPIENIE NA COVID-19 WARUNKIEM PRZYJĘCIA DO PRACY? ZASKAKUJĄCY POMYSŁ PROSTO Z POLSKI!

Nowy szczep koronawirusa już w innych krajach

Republika Południowej Afryki to nie pierwszy kraj, gdzie odkryto nowy szczep koronawirusa. Nigdzie jednak kary za brak maseczki nie są aż tak wysokie, jak właśnie w RPA. O wszystkim za pomocą mediów społecznościowych doniósł Łukasz Bok, twórca niezwykle popularnego i zawsze świetnie poinformowanego KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe.

Na jego Instagramie można przeczytać:

RPA, gdzie wykryto nowy szczep SARS-CoV-2 zaostrza lockdown. Ponadto brak noszonej maseczki będzie przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 6 miesięcy.

Nowy wariant koronawirusa wykryto już między innymi w Danii, Holandii oraz Austrii. Co ciekawe, naukowcy przypuszczają, że do Europy przybył on ze Stanów Zjednoczonych – i to już w połowie listopada.

źródło zdjęcia: Ulitmate Classic Rock, źródło: KiKŚ, medonet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.