5 województw zagrożonych – alert III stopnia, nadciąga kolejne załamanie pogody

5 województw zagrożonych

5 województw zagrożonych! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia. Oznacza ono, że na wskazanych obszarach mogą nastąpić niezwykle poważne sytuacje, powodujące bardzo duże szkody, łącznie z narażeniem życia ludzi i powstawaniem katastrof. Wszystko tyczy się kolejnego już w ostatnich dniach załamania pogody. Poza ulewnymi deszczami, gradem i burzami, miejscowo przewidywane są nawet trąby powietrzne. Wiatr może osiągać prędkość 120 kilometrów na godzinę.

5 województw zagrożonych – alert III stopnia, nadciąga kolejne załamanie pogody! IMGW ostrzega: możliwe nawet trąby powietrzne

Najbliższe godziny w niektórych rejonach naszego kraju będą bardzo trudne. Po raz kolejny główną rolę w całym przedstawieniu odegra pogoda, która w ostatnim czasie nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia dla pięciu województw, gdzie sytuacja może być najpoważniejsza. Mowa o: województwie podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim oraz części mazowieckiego.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia to nie przelewki – jest ono jednoznaczne z tym, że w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych mogą nastąpić bardzo poważne szkody. Bardzo intensywne nawałnice i burze mogą prowadzić do katastrof i zagrożenia ludzkiego życia. Prognozowany jest nawet wiatr osiągający prędkość 120 kilometrów na godzinę. Pojawić mogą się nawet trąby powietrzne.

ZOBACZ TAKŻE: „NIE” DLA HULAJNÓG NA MORSKIE OKO – MIAŁY ZA ZADANIE ODCIĄŻYĆ WOŻĄCE TURYSTÓW KONIE. TPN OBAWIA SIĘ JEDNAK O BEZPIECZEŃSTWO. ZAPRZĘGI NADAL BĘDĄ WOZIĆ LUDZI PO TRUDNYM TERENIE

Nawałnica przeszła już przez Warszawę – zalane ulice w godzinach szczytu

Ogromna ulewa zdążyła już dziś nawiedzić stolicę kraju. Deszcz w Warszawie zaczął padać około godziny 16:00, a więc w godzinach szczytu. Ulice błyskawicznie zaczęły dosłownie płynąć, a miejscowa straż w zaledwie godzinę otrzymała blisko 300 zgłoszeń od mieszkańców.

Portal rmf24.pl podaje, że najbardziej ucierpiały następujące dzielnice: Śródmieście, Żoliborz, Wola oraz Mokotów. Oprócz zalanych ulic, mieszkańcy musieli zmagać się także z zalanymi garażami oraz piwnicami.

Kolejne godziny w wymienionych wcześniej województwach mogą być bardzo nerwowe. Mając na uwadze silny wiatr, warto zadbać o zabezpieczenie lekkich rzeczy w ogrodzie i na balkonach. Nie warto także parkować samochodów pod drzewami.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.