20 ton czekolady – ciężarówka z kosztownym ładunkiem zaginęła

20 ton czekolady

20 ton czekolady – ciężarówka z kosztownym ładunkiem zaginęła! Pojazd miał przemierzyć drogę z Austrii do Belgii, jednakże ślad po nim nagle się urwał. Porywacze niezwykle pożądanego przez wielu transportu, skok mieli doskonale zaplanowany. Austriacka policja już teraz ustaliła, że posługiwali się oni fałszywymi, jednakże dobrze podrobionymi dokumentami. 

20 ton czekolady – ciężarówka z kosztownym ładunkiem w niepożądanych rękach. Komu potrzebne są takie ilości słodkości?

Nieprawdopodobny skok na wartościowego tira miał miejsce w Austrii. Wielu od razu na myśl z pewnością przychodzą transporty załadowane po brzegi sprzętami AGD i tym podobnymi. Okazuje się jednak, że łakomym kąskiem tym razem okazało się… blisko 20 ton czekolady. Ciężarówka przewożąca tak ogromne ilości słodkości wysyłana była z Austrii do Belgii. Jak jednak już niemal na pewno wiadomo – nigdy nie dotrze do celu. A wszystko za sprawą złodziei, którzy sfałszowali dokumenty i przejęli kosztowny transport. Korzystali oni z nieprawdziwych danych zarówno pojazdu, jak i swoich. Mimo to nikt nie zorientował się w porę, że coś jest nie tak.

ZOBACZ TAKŻE: WYŻSZE MANDATY DLA OSÓB KTÓRE DUŻO ZARABIAJĄ? NOWY POMYSŁ PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO MOŻE OKAZAĆ SIĘ KONTROWERSYJNY! 

Wypełniony po brzegi czekoladą załadunek warty ponad 50 tysięcy euro

Okazuje się, że transport czekolady który zniknął, wart był ponad 50 tysięcy euro. Śledztwo policji wykazuje jednak kolejne zawiłości w zdawałoby się łatwej do rozwiązania sprawie. Dokumenty które zgromadzono podczas dochodzenia na jego początkowym etapie, już pochodzą przynajmniej z trzech różnych krajów – mowa tutaj o Austrii, Węgrach oraz Czechach. A wszystko miało przecież trafić do Belgii.

źródło zdjęcia: zaladunki.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.