Tragiczne zderzenie łodzi w Chinach. Śmierć podczas wyścigu!

Na jednym z dopływów rzeki Gui Jiang doszło do tragedii! Ranny jest sternik, ale także pozostałe osoby z drużyny. Zobacz tragiczne zderzenie łodzi w Chinach!

Smocze łodzie: co to za sport?

Ten drużynowy sport wodny wywodzi się z Południowej Azji. W Chinach jest zakorzeniony w tradycji i przez cały czas cieszy się dużą popularnością. Smocze łodzie są także coraz bardziej znane w Polsce. Zawody smoczych łodzi odbywają się między innymi w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie i Siedlcach. Smocze łodzie na basenie to także coraz częstszy widok! Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo uczestników, a także odpowiednie warunki wyścigów.

Wypadek smoczych łodzi: Chiny

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Chinach. Sport ten uchodzi za bezpieczny, jednak w tym przypadku było inaczej. Drużyny ciężko ćwiczyły do zawodów, które miały odbyć się za kilka miesięcy. Jeden ze sterników w pewnym momencie stracił jednak panowanie nad łodzią i z dużą prędkością zderzył się z sąsiednią. Nie wiadomo co było powodem takiego stanu rzeczy, jednak prawdopodobnie był to silny nurt rzeczny. Nagranie ze zdarzenia można zobaczyć poniżej.

Tragiczne zderzenie łodzi w Chinach

Wypadek okazał się być tragiczny w skutkach dla sternika sąsiedniej łodzi, ale również dla pozostałych osób z drużyny. Osoby, którym udało się przeżyć ten koszmar odniosły poważne obrażenia i liczne złamania. Należy wiedzieć, że łączny ciężar łodzi, wraz z załogą wynosi około 2000 kilogramów!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Tragiczne-zderzenie-łodzi-w-Chinach.-Śmierć-podczas-zawodów-1.png

Sternik aresztowany

W tym tragicznym wypadku zginęło łącznie 17 osób! Pozostali odnieśli liczne obrażenia. Sternik, który stracił panowanie nad łodzią został ostatecznie aresztowany! Jak podają lokalne władze, sterował on łodzią przy bardzo silnym nurcie, a cały wyścig był nielegalny!