Polskie piłkarki gorsze od Brazylijek. Ważna lekcja futbolu

polskie piłkarki

Polskie piłkarki gorsze od Brazylijek. Jedna z najbardziej utytułowanych żeńskich drużyn piłkarskich, we wtorek wieczorem w Kielcach, w meczu towarzyskim podejmowała kadrę biało-czerwonych. Podopieczne Miłosza Stępińskiego przegrały 1:3, jednakże na tle klasowego rywala zaprezentowały się nieźle, dając nadzieję na przyszłość.

Polskie piłkarki gorsze od Brazylijek. Świetna lekcja futbolu na najwyższym poziomie

Choć kobieca piłka nożna w naszym kraju nie jest jeszcze bardzo popularna, powoli coraz śmielej przebija się do świadomości fanów sportu. Świetną okazję do posmakowania tejże rozrywki, kibice mieli we wtorek wieczorem. Właśnie wtedy w Kielcach, polska reprezentacja kobiet podjęła jedną z najlepszych żeńskich drużyn na świecie – mianowicie, kadrę Brazylii. Choć selekcjoner biało-czerwonych od zapowiadał skomasowaną obronę od pierwszych minut, śmielej do ataku na początku ruszyły Polki. Mimo to, jako pierwsze gola zdobyły przyjezdne, korzystając z chwili nieuwagi naszej defensywy przy rzucie rożnym. Biało-czerwone nie poddawały się i nadal próbowały pokonać bramkarkę Canarinhos.

ZOBACZ TAKŻE: POMYLIŁA GRANATY Z… ORZECHAMI! BLISKO TRAGEDII W POLSCE, STARSZA KOBIETA WYRZUCIŁA GRANATY BOJOWE NA PODWÓRZE 

Polki stać było jedynie na bramkę honorową, jednakże są powody do zadowolenia

Choć biało-czerwone na drugą połowę meczu wyszły z ogromnymi nadziejami, bardzo szybko straciły drugiego gola. Ten jednak również nie podciął skrzydeł dzielnie walczących z Brazylijkami piłkarek w białych koszulkach. Ukoronowaniem dobrej postawy polskiej drużyny był gol kontaktowy Małgorzaty Mesjasz tuż przed upływem godziny gry. 

Choć wielu liczyło na remis, przyjezdne swoją wyższość nad rywalkami pokazały jeszcze w samej końcówce, gdzie wynik meczu na 1:3 ustaliła Debinha.

Mimo porażki Polki z optymizmem mogą patrzeć w przyszłość. Ich aktualnie głównym celem jest awans do Mistrzostw Europy. W kolejnym miesiącu zagrają pierwsze spotkania w eliminacjach do tej imprezy. Przed nimi stoi jednak niezwykle trudne zadanie, gdyż w grupie będą mierzyć się z reprezentacjami Hiszpanii, Czech, Azerbejdżanu oraz Mołdawii. Zdaje się, że to właśnie z drużyną naszych południowej sąsiadów, Polska powalczy o drugie miejsce, które może dać awans do turnieju finałowego.

Polska 1:3 Brazylia

źródło zdjęcia: Instagram Ewa Pajor

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.