Polska gromi Białoruś na ME w piłce ręcznej! Pewny awans do drugiej rundy [SKRÓT]

polska gromi białoruś

Polska gromi Białoruś na ME w piłce ręcznej! Polscy szczypiorniści znów dali pokaz kapitalnej i skutecznej gry – zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Ostatecznie przełożyło się to na aż 9 bramek przewagi. Mecz skończył się wynikiem 29:20 (14:11) dla biało-czerwonych. Po dwóch meczach podopieczni Patryka Rombla zajmują pierwsze miejsce w grupie i są pewni awansu do kolejnej fazy turnieju. We wtorek zagrają z Niemcami o utrzymanie pierwszej lokaty

Polska gromi Białoruś na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej! Pewny awans do drugiej rundy turnieju

Polscy szczypiorniści wygrali drugi mecz na odbywających się właśnie w Słowacji i na Węgrzech Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Po niezwykle cennej wygranej z Austrią, tym razem biało-czerwoni z kwitkiem, w wielkim stylu odprawili Białorusinów. Warto dodać, że Polska – zarówno z Austrią, jak i z Białorusią, zdaniem ekspertów i bukmacherów nie była faworytem.

Spotkanie od samego początku pokazało jednak, że to nasza drużyna jest lepiej dysponowana. Białorusini byli jedynie tłem dla dobrze dysponowanej polskiej ekipy. Na przerwę biało-czerwoni zeszli z trzema bramkami zapasu (14:11), choć z przebiegu gry zasługiwali na jeszcze więcej. Przewagę udało się jednak powiększyć w drugiej połowie. Wtedy Polacy zagrali jeszcze skuteczniej. W pewnym momencie nasza przewaga nad rywalem wynosiła aż 10 trafień, co na międzynarodowym turnieju rangi mistrzowskiej jest nie lada osiągnięciem. Ostatecznie Polska wygrała 29:20. Ten wynik sprawił, że jesteśmy już pewni awansu do kolejnej rundy Euro.

Polska 29:20 (14:11) Białoruś

ZOBACZ TAKŻE: NIEZNANI SPRAWCY W NIEMCZECH UKRADLI DROGĘ. POLICJA NIE MA POJĘCIA, JAK TO ZROBILI

Z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie. To będzie bardzo poważny sprawdzian

Jak dotąd polska drużyna prezentuje się na Euro nadspodziewanie dobrze. Najważniejszy sprawdzian biało-czerwonych czeka jednak w najbliższy wtorek. To właśnie wtedy zmierzymy się z Niemcami, a więc faworytem naszej grupy. Ponadto będzie to mecz o pierwsze miejsce i istotne punkty, które mogą się przydać w kolejnej fazie turnieju. Ewentualna wygrana z naszymi zachodnimi sąsiadami, będzie uznawana za wielką niespodziankę.

źródło: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.