Ostoja reprezentacji Polski zawieszona za słowa o rywalu!

Ostatnio niezwykle głośno było o słowach Michała Kubiaka, które padły w kierunku reprezentacji Iranu oraz jej kibiców. Ostoja reprezentacji Polski zawieszona – taka informacja ukazała się ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Kubiak ostro o Iranie i jego kibicach

O tym, że mecze Polski z Iranem od zawsze były elektryzujące mówić nie trzeba. Nie zawsze rywalizacja toczyła się w iście sportowych kwestiach. Bardzo często dochodziło do utarczek pod siatką, które potrafiły nawet zamienić się w przepychanki zawodników obydwu drużyn. Zwykle dodawało to wiele dramaturgi. Nie inaczej było wśród kibiców – w Iranie na miłe zachowanie trybun nie mogła liczyć polska kadra, jednak nie inaczej jest w naszym kraju wobec przybyszy z dawnej Persji. Pojedynki te urosły do rangi derbów. 

Co ciekawe, to właśnie kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak zwykle słynął z zaczepek, lub odpowiadania na nie pod siatką na boisku. Tym razem jednak posunął się o krok dalej i w niewybrednych słowach wypowiedział się na temat zawodników i kibiców z Iranu. Nie da się ukryć, że cała sytuacja jest dość mocno bulwersująca. Wystarczy wyobrazić sobie oburzenie Polaków, gdyby któryś z Irańczyków w podobnym tonie mówił o naszej drużynie i naszych kibicach.

Feralne słowa padły w wywiadzie dla YouTubowego kanału „Prawda Siatki”. Pytany o mecze z zespołem Iranu Kubiak, bez zastanowienia wypalił:

Oni zawsze grają niewiniątka. Są niby super i fajni, a my najgorsi. Uważam, że to fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. Tak naprawdę są zwykłymi leszczami

Ostoja reprezentacji Polski zawieszona

Reakcja narodowego związku siatkówki była bezlitosna, jednak trudno się temu dziwić. Każdy powinien ponosić odpowiedzialność za swoje słowa i tak będzie i tym razem. W specjalnym oświadczeniu, PZPS napisał:

Podczas wywiadu udzielonego w dniu 26 maja 2019 r. w programie 'Prawda Siatki’, opublikowanego w Internecie, użył określeń niezgodnych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego

Michał Kubiak ostatecznie został zawieszony na 6 meczów w koszulce z orzełkiem na piersi. Nie powinno się to jednak znacząco odbić na kadrze. Ta, podczas aktualnych rozgrywek i tak chce testować nowych zawodników i inne ustawienia. Mimo wszystko to może nie być koniec problemów kapitana drużyny narodowej. Całą sprawę pod lupę ma wziąć także federacja FIVB. 

Zgodnie z paragrafem 33 ust. 1 i 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS Wydział Dyscyplinarny PZPS wymierzył Michałowi Kubiakowi karę nagany oraz karę zawieszenia w prawach Zawodnika na okres sześciu meczów reprezentacji Polski

źródło zdjęcia: jakiznaktwoj.pl oraz youtube.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.