MŚ u20 w Polsce! Kiedy? Gdzie? Z kim Polacy? Transmisja, bilety

mś u20

Polska po raz kolejny organizuje wielkie piłkarskie święto – tym razem odbędą się u nas MŚ u20! Młodzieżowy mundial to świetna okazja aby zobaczyć wschodzące talenty światowego futbolu na własne oczy. Co więcej, emocjonować będziemy mogli się także meczami biało-czerwonych. MŚ u20 – kiedy? W jakich miastach? Z kim zagrają Polacy? Transmisje TV i bilety! Wszystkie informacje poniżej!

MŚ do lat 20 w Polsce – kiedy?

Polska impreza będzie 22. edycją zmagań piłkarzy do lat 20. Weźmie w niej udział aż 24 zespoły. Do starań o organizację turnieju oprócz Polaków, ubiegały się jeszcze jedynie Indie. Piłkarska federacja FIFA postanowiła wybrać jednak europejski kraj. Ogłoszenie werdyktu nastąpiło 16 marca 2018 roku w kolumbijskiej Bogocie.

Mistrzostwa Świata rozgrywane będą od 23 maja do 15 czerwca tego roku. Oznacza to, że do meczu otwarcia pozostał niespełna tydzień.

Gdzie MŚ do lat 20 w Polsce? Stadiony

Rozgrywki odbędą się na sześciu polskich stadionach. Wybór, ze względu na kwestie logistycznie, padł na stadiony o niezbyt dużych pojemnościach. Jak nauczyła bowiem historia, młodzieżowe turnieje nie cieszą się aż tak wielkim zainteresowaniem jak zmagania pierwszych zespołów.

Tym sposobem, miastami które ugoszczą 24 kraje są: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Lublin a także Tychy. Mecze odbędą się na następujących stadionach:

  • Stadion Miejski w Bielsku-Białej (pojemność: 15 tys.)
  • Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy (pojemność: 20 tys.)
  • Stadion Miejski w Gdyni (pojemność: 15 tys.)
  • Stadion Widzewa Łódź (pojemność: 18 tys.)
  • Arena Lublin (pojemność: 15 tys.)
  • Stadion Miejski w Tychach (pojemność 15 tys.)
MŚ do lat 20 – z kim zagrają Polacy?

Losowanie grup turnieju finałowego odbyło się z końcem lutego w Gdyni – gdzie rozgrywane będą mecze mundialu. Polacy jako gospodarz znaleźli się w pierwszym koszyku i trafili do grupy A. Tam rywalami biało-czerwonych będą: Kolumbia, Tahiti oraz Senegal. Grupa ta jest niemal identyczna jak z Mistrzostw Świata w Rosji, gdzie podopieczni Adama Nawałki zaprezentowali się bardzo słabo.Wtedy mierzyliśmy się z Kolumbią, Senegalem oraz Japonią.

grupy mś u20

Terminarz Polaków MŚ do lat 20

Wielu zastanawia się, kiedy należy zarezerwować czas, aby oglądać mecze polskiej kadry prowadzonej przez Jacka Magierę. Wszystkie mecze Polaków odbędą się w Łodzi – na stadionie Widzewa. Pierwszy z nich już w nadchodzący czwartek 23 maja o godzinie 18:00 zagramy z Kolumbią. Później, 26 maja podejmiemy Tahiti (20:30), natomiast na koniec zmagań grupowych 29 maja zmierzymy się z Senegalem (20:30).

MŚ u20 – transmisje TV i stream

Mecze nadchodzącego młodzieżowego mundialu będziemy mogli obejrzeć w Telewizji Polskiej. Wszystkie mają być transmitowane w TVP Sport, natomiast wybrane – w tym mecze Polaków – na kanałach TVP1 oraz TVP2. W Internecie można spodziewać się transmisji na stronie sport.tvp.pl.

mistrzostwa świata w polsce

Bilety na Mistrzostwa Świata do lat 20

Bilety na Mistrzostwa Świata dostępne są na specjalnym serwisie FIFA. Należy jednak zaznaczyć, że wejściówki na mecze Polaków rozeszły się w mgnieniu oka i nie ma już wolnych miejsc na mecze biało-czerwonych. Nadal można jednak zakupić bilety na pozostałe mecze.

źródło zdjęć: sadurski.com, gdyniasport.pl, nowiny24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.