Gala KSW 51 – kiedy, gdzie i kto walczy w najbliższym czasie

Sztuki walki przez jednych bywają oceniane przez pryzmat brutalności i agresji. Z kolei są też tacy, którzy takie dyscypliny jak np. KSW uznają za rodzaj sportu. Jeśli jesteś fanem KSW sprawdź kiedy będzie gala KSW 51 i kto będzie ze sobą walczył.

 

Czym jest KSW?

KSW to skrót od Konfrontacji Sztuk Walki. Jest to polska organizacja promująca walki MMA (Mixed Martial Arts) założona w Warszawie przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Pierwsza gala KSW odbyła się 27 lutego 2004 roku w restauracji Champions w warszawskim Hotelu Marriott. Co ważne, gale KSW odbywają się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przykładowo w 2017 roku w gali w Warszawie udział wzięło prawie 58 tysięcy widzów. W Polsce jest to druga impreza sportowa pod względem liczebności publiczności. Jednocześnie była to druga na świecie impreza MMA pod względem liczby publiczności.

Kto będzie walczył?

Pierwszych zawodników poznaliśmy podczas jubileuszowej gali w Londynie. Odbyła się ona 14 września. Wiadomo już, że jednym z pojedynków będzie starcie starego wilka i młodego wyjadacza. Będzie to pojedynek między Mariuszem Pudzianowskim a Erko Junem. Co ważne, Mariusz Pudzianowski powraca po kontuzji. Dodatkowo wraca on do klatki KSW po porażce ze złotym medalistą olimpijskim – Szymonem Kołeckim.

Spis walk

Walką wieczoru jest pojedynek Mariusza Pudzianowskiego i Erko Jun. Oprócz tego pojedynku, karta główna to Borys Mańkowski i Vaso Bakocević. Z kolei w walce o pas kategorii koguciej zmierzą się:

  • Antun Racić i Damian Stasiak
  • Filip Pejić i Krzysztof Klaczek
  • Aleksandr Ilić i Cezary Kęsik
  • Ivan Erslan i TBA.
Kiedy i gdzie odbędzie się gala KSW 51?

Po galach za granicą – w Dublinie i Londynie – przyszedł czas na kolejne europejskie miasto. Tym razem gala KSW 51 odbędzie się w Zagrzebiu 9 listopada. W jednej z głównych walk staną naprzeciw siebie Borys Mańkowski i Vaso Bakocević. Dodatkowo zmierzą się także największe gwiazdy bałkańskiej sceny MMA, czyli Antun Racić, Filip Pejić i Aleksandr Ilić. Ceny biletów zaczynają się od 30 złotych.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.