Zintegrowany Informator Pacjenta: profil zaufany, logowanie, ZIP

Jeżeli chcesz poznać historię swoich wizyt u lekarza lub interesuje cię jakie jest prawo świadczeń zdrowotnych, warto używać konta ZIP. Zintegrowany Informator Pacjenta to miejsce, gdzie dodatkowo sprawdzisz przepisane dla ciebie leki czy wiedzę o leczeniu. Rejestracja jest bardzo prosta.

Zintegrowany Informator Pacjenta Profil Zaufany

ZIP jest ogólnopolskim serwisem dla pacjentów, który udostępnia dane zgromadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Może z niego skorzystać każda osoba, która ma ubezpieczenie. Dodatkowo, możesz tam znaleźć listę placówek, które udzielą pomocy medycznej w ramach NFZ.

Czego można się tam dowiedzieć?

W Zintegrowanym Informatorze Pacjenta znajdziesz wiele przydatnych informacji. Przede wszystkim historię swojego leczenia oraz udzielonych świadczeń. Mało kto pamięta wszystkie swoje wizyty, a mieć to w jednym miejscu wydaje się praktycznym rozwiązaniem. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie były koszty waszego leczenia czy odprowadzone składki.

Jeżeli jesteście ciekawi swojego miejsca na liście oczekiwania na wizytę czy poradę lekarską, również dostaniecie tam tę informację.

Konto zip logowanie rejestracja

Założenie konta nie należy do trudnych czynności. Wniosek można złożyć przez Internet, przez tę stronę.  Nie musisz odwiedzać oddziału NFZ, jeżeli potwierdzisz swoją tożsamość przez profil zaufany. Gdy jesteś zwolennikiem załatwienia tego osobiście, odwiedź najbliższy oddział NFZ.

Logowanie odbywa się na stronie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Jaki jest czas oczekiwania?

Konto będzie aktywne od razu po zarejestrowaniu, natomiast dostęp do swoich danych i historii świadczeń otrzymacie po minimum 24 godzinach. Należy pamiętać o tym, że dostarczone są przez placówki, w których odbyliście wizyty i to od nich zależy po jakim czasie dane pojawią się w systemie.

Pamiętajcie, aby nie udostępniać nikomu danych do logowania. Dotyczy to wszelkich serwisów i kont, dlatego warto to mieć na uwadze.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.