„Zabawa w chowanego” braci Sekielskich już w styczniu

„Zabawa w chowanego” braci Sekielskich, czyli kolejna część dokumentu poruszającego tematykę pedofilii w Kościele ukaże się w styczniu 2020 roku. Pierwszą część obejrzano miliony razy. Jednak z uwagi na poruszane tam kwestie, na kolejną odsłonę potrzeba więcej czasu, gdyż należy uregulować wiele spraw. 

„Tylko nie mów nikomu” z milionami odsłon

Pierwszą część dokumentu braci Sekielskich widziała ogromna liczba osób, gdyż po niecałym miesiącu od publikacji obejrzano go aż 22 mln razy. To zdecydowanie liczby, których można się było spodziewać. Film był udostępniany w wielu miejscach, głównie w mediach społecznościowych. Finanse na produkcję uzyskano za pomocą zbiórki w serwisie Patronite.pl.

Pod koniec lipca Sekielscy skończyli zbiórkę pieniędzy na część drugą i rozpoczęli produkcję. Wczoraj natomiast odebrali oni nagrodę Towarzystwa Dziennikarskiego „Dzienikarz Obywatel Roku”. Wtedy również poinformowali o dacie premiery drugiej części o nazwie „Zabawa w chowanego”.

Jak podaje Onet.pl, że na pierwszy materiał potrzebne było 450 tysięcy złotych. Na drugi około 120 tysięcy zł.

ZOBACZ TAKŻE: CHINY WALCZĄ Z UZALEŻNIENIEM OD GIER – GODZINA POLICYJNA

„Zabawa w chowanego” braci Sekielskich – premiera

Po premierze „Tylko nie mów nikomu” premiera kontynuacji miała mieć miejsce w październiku. Jednak się przesunęła i Sekielscy poinformowali o tym, że nastąpi w styczniu 2020 roku. Dodał również, że:

Nie byłoby tego filmu bez bohaterów, którzy wzięli w nim udział, którzy opowiedzieli o najdramatyczniejszych momentach swojego życia, ale też wystawili się na krytykę i ostrzał osób, które uważają, że lepiej w tej sprawie milczeć. Nasi bohaterowie nie mieli żadnej gwarancji i my też nie mogliśmy jej dać, że po filmie nie spotka ich coś złego. Na szczęście do takich sytuacji nie doszło, choć ich życie nie zmieniło się zdecydowanie na lepsze, ponieważ nikt ze strony Kościoła nawet nie spróbował się z nimi skontaktować

 

Bracia Sekielscy pracują jeszcze nad kolejną produkcją, mianowicie dotyczącą afery SKOK-ów. Premiera na dzień dzisiejszy przewidziana jest na wiosnę 2020 roku.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.