Turyści masowo okradają włoską plażę! Sardynia apeluje

Władze Sardynii apelują! Turyści masowo okradają włoską plażę, dlatego za takie zachowanie grozi grzywna. I to wcale nie mała! Dodatkowo zostaną wzmocnione kontrole na lotniskach, aby zminimalizować problem lub się go całkowicie pozbyć. O co właściwie chodzi?

Zmożone kontrole na lotniskach

Głównie chodzi o to, że turyści zaczynają wywozić z Sardynii m.in. piasek z plaż, który jak wiadomo, jest śnieżnobiały lub jasnoróżowy. Dodatkowo kradną również muszelki i kamienie, co jest w tamtych rejonach niedozwolone. Władze apelują, że można zapłacić za to słoną karę.

Jak podaje businessinsider, w ostatnich tygodniach policja na lotniskach znalazła prawie 280 kilogramów m.in. piasku, muszelek czy kamieni. W związku z tym planują większą kontrolę pasażerów, ponieważ taki stan rzeczy nie może mieć miejsca. Turyści masowo okradają włoską plaże. Dodatkowo sprawę nagłaśniają lokalne media i zwracają uwagę na więcej obowiązków wśród pracowników lotniska Cagliari.

Ilość zarekwirowanych „pamiątek” zabranych ze sobą przez turystów to 7 skrzynek! Wszystko popakowane do woreczków lub pojemników. Służby nie są pewne z których dokładnie miejsc one pochodzą i teraz pojawia się pytanie: w które miejsce to teraz odłożyć? Strażnicy podają informacje, że wiedzą gdzie, ponieważ każdy turysta jest dokładnie przepytany i musi wskazać miejsce zabrania „pamiątek”.  Co ułatwia znacznie przeprowadzenie akcji.

źródło zdjęcia: oliverstravels.com

Sezon dopiero się zaczyna, a w sierpniu będzie już w pełni, dlatego to bardzo martwiący fakt. To ogromne ilości dóbr natury, które nie mogą być wywożone poza teren wyspy. Jeżeli władze tego nie dopilnują, może to przynieść fatalne skutki.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.