Tak traktują ludzi w Chinach, którzy nie noszą masek [wideo]

Sytuacji w Chinach nadal nie opanowano, jednak władze zapewniają, że jest ona na tę chwilę stabilna. Dodatkowo, mieszkańcy mają nosić maski, które w pewnym stopniu chronią przed rozprzestrzenianiem koronawirusa. Problem polega na tym, że są już prawie niedostępne, gdyż ludzie masowo je wykupują. Osoby, którym nie udało się ich dostać, mają niemały problem – tak traktują ludzi, którzy nie noszą masek. 

Nakaz noszenia masek, które mają chronić przed rozprzestrzenianiem wirusa

Od kilkunastu dni w sieci pojawia się masa nowych informacji związanych z koronawirusem. Ognisko pojawiło się w miejscowości Wuhan, gdzie aktualnie narzucono wiele zasad, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu wirusa. Prawdopodobnie chodzi o targ rybny Huanan. Jednak sprawa wcale nie jest taka prosta, gdyż liczba osób zarażonych stale rośnie.

Niestety w poprzednim tygodniu podano informację, iż wirus rozprzestrzenił się poza granice Chin. Na lotniskach wzmożono kontrole – powstają specjalne strefy oraz kontroluje się temperatury ciała pasażerów. Przekazano również zasady, których miejscowi oraz turyści muszą przestrzegać. Między innymi chodzi o unikanie kontaktu z chorymi, przestrzeganie higieny czy zakładaniu masek.

Tak traktują ludzi, którzy nie noszą masek – są prawie niedostępne

W sieci pojawiło się nagranie jak władze w Chinach traktują ludzi, którzy nie noszą masek. Nie wiadomo czy nie byli w stanie ich kupić czy po prostu nie dostosowali się do zasad. Jak informują media, są one już prawie niedostępne, gdyż masowo wykupiono je ze sklepów. Na nagraniach widać w jak brutalny sposób policja traktuje mieszkańców nie noszących masek.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.